12 ژانویه

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس پروسه ای است که به منظور جوانسازی پوست صورت انجام می شود. بوتاکس از سم باکتریایی بوتولینوم نوع A ساخته شده و برای جلوگیری از حرکت موقت ماهیچه ها مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی ، این ماده سیگنال هایی که باعث انقباض عضلات می شوند را مسدود می نماید. دکتر شبنم آذری  بهترین دکتر تزریق ماده بوتاکس در اصفهان با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین ماده بوتاکس می تواند چهره ای زیبا و جوان را برای شما به وجود آورد. زنان و مردانی که تمایل دارند نشانه های پیری پوست خود را کاهش دهند ، می توانند تحت تزریق بوتاکس در اصفهان قرار گیرند. خوب است بدانید که بوتاکس در روندهای درمانی نیز کاربرد دارد.

 

تزریق بوتاکس

 

کاربرد تزریق بوتاکس

 • کاهش چین و چروک و خطوط ریز اطراف چشم
 • کشیدگی و لیفت ابروها به سمت بالا
 • از بین بردن خطوط اخم
 • کاهش چروک های پیشانی

کاندیدای مناسب 

اشخاصی که می خواهند تزریق بوتاکس را انجام دهند ، بدون در نظر گرفتن جنسیت ، باید از نظر روانی در سلامت کامل باشند. زنان حامله و مادرانی که نوزادان شیرخوار دارند ، برای انجام تزريق بوتاكس ، باید تا پایان دوران بارداری و شیردهی منتظر بمانند.

افرادی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم کاندید مناسبی برای این پروسه نیستند و باید از انجام آن خودداری کنند:

 • افرادی که دچار حساسیت پوستی ، دارویی (بی حس کننده ها مانند لیدوکائین) و غذایی نظیر پروتئین و لبنیات هستند ، بهتر است از انجام تزریق خودداری کنند.
 • طبق گفته دکتر آذری بهترین دکتر تزریق بوتاکس در اصفهان افرادی که به بیماری و اختلالات عصبی دچار بوده ، بهتر است تحت تزريق بوتاكس جوانسازی قرار نگیرند.
 • اشخاص دچار عفونت پوستی نمی توانند تزریق انجام دهند.

 

آیا تزریق بوتاکس ایمن است؟

یکی از مهم ترین و متداول ترین سوالاتی که افراد از پزشک خود می پرسند این است که این روش جوانسازی ایمن می باشد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که لازم نیست بترسید ، سم بوتولونیوم استفاده شده در این ماده ، خطرات سم اصلی را که به واسطه باکتری تولید شده است را ندارد. علاوه بر آن نیز زمانی این سم خطرناک بوده و ممکن است موجب فوت مصرف کننده شود که وارد جریان خون شود. در کاربرد های درمانی تنها به صورت موضعی از این سم استفاده می شود. از نظر سازمان غذا و دارو جهان ، وزارت بهداشت و تمامی سازمان های نظارتی ، تزریق این ماده برای کاربرد های درمانی یا جوانسازی پوست ایمن و بی خطر شناخته می شود. از همین رو توصیه می شود به نکات گفته شده در ادامه مقاله توجه کنید.

 • تعداد افرادی که در چندین دهه اخیر بعد از تزریق بوتاکس دچار عوارض جانبی شدید شده اند ، بیشتر آنان به دلیل مشکلات زمینه ای دچار عارضه شده اند و نیمی از افراد باقی مانده بر اثر عدم رعایت نکات مراقبتی بعد از تزریق و انجام پروسه توسط افراد ناکارآمد و بدون تخصص دچار عارضه شده اند. از همین رو می توانیم بگویم تعداد افرادی که بر اثر تزریق دچار عوارض شدید و حاد شده اند بسیار کم می باشد.
 • دوز مصرفی برای رفع خطوط پوستی بسیار کم و بی خطر می باشد.

آمادگی قبل ازتزریق بوتاکس

 • قبل از تزریق حتما با یک پزشک متخصص مشورت نمائید تا با آگاهی کامل در مورد نحوه انجام این فرایند، اقدامات قبل و بعد آن تصمیم گیری کنید.
 • برای جلوگیری از ضعف احتمالی حاصل از تزریق ژل و بوتاکس بهتر است پیش از پروسه ، خوراکی میل کنید تا دچار ضعف و بی حالی نشوید.
 • پیش از تزریق باید پوستتان عاری از هرگونه آلودگی و ناپاکی باشد تا روند انجام این فرایند به خوبی صورت گیرد و نتیجه دلخواه حاصل شود.
 • بهترین دکتر تزریق بوتاکس در اصفهان توصیه می کند یک هفته قبل از تزریق از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید. تنها عامل بسیار مهمی که می تواند شما را از انتظاراتی که بعد از انجام پروسه دارید محروم نماید، نوشیدنی های حاوی الکل است که تاثیر به سزایی در روند درمان دارد.
 • از مصرف داروهای غیر ضروری مانند بروفن و آسپرین که موجب انعقاد خون می گردند، به مدت دو هفته خودداری کنید.
 • در صورت داشتن بیماری مزمن یا مصرف داروهای خاص، پزشک خود را مطلع سازید.
 • به دلیل کبودی و تورم حاصل از تزریق نباید از داروهای ضدالتهابی استفاده نمایید. البته مصرف این نوع از داروها برای برخی از افراد ضروری است که حتما در مورد این امر قبل از انجام پروسه باید با پزشک مربوطه مشورت نمایید.

 

تزریق بوتاکس

 

نحوه انجام تزریق بوتاکس در اصفهان

روش انجام این فرایند در کلینیک های معتبرزیبایی صورت می پذیرد. ابتدا با یک بی حس کننده نظیر لیدوکائین روی محل تزریق را بی حس می نمایند و ماده بوتاکس توسط سوزن های نازک به عضلات خاص برای کاهش چین و چروک تزریق می شود. تعداد مناطق تزریق بستگی به نیاز افراد دارد. مدت زمان انجام این پروسه 20 دقیقه است.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 • اجتناب از ورزش و فعالیت های سنگین

بعد از انجام این پروسه به مدت یک روز از انجام ورزش‌های سنگین اجتناب کنید؛ زیرا انجام فعالیت ورزشی  می تواند دارو را به سایر قسمت های بدن منتقل کند، همچنین می تواند خطر کبودی را نیز افزایش دهد. تمریناتی نظیرمانند اخم کردن، لبخند زدن یا بالا بردن ابروها را می توانید جایگزین دیگر فعالیت های ورزشی کنید.

 • پرهیز از آرایش کردن

در صورت  تزريق بوتاكس ، از انجام هرگونه آرایش خودداری کنید. هنگام آرایش، باید پوست خود را بمالید که انجام این امر مشکلات جبران ناپذیری به همراه دارد.

 • اجتناب از دراز کشیدن

بعد از تزریق بوتاکس تا 4 ساعت پس از آن دراز نکشید. خم شدن و دراز کشیدن می تواند دارو  را پخش کرده و منجر به کبودی و تورم در محل مورد نظر شود. بعد از انجام پروسه برای اطمینان بیشتر از خوابیدن و چرت زدن بپرهیزید.

 • میزان ماندگاری بوتاکس

اثرات بوتاکس 3 تا 6 ماه پس از تزریق ماندگاری دارد. پس از این بازه ، با بازگشت تدریجی ماهیچه ها، چین و چروک ها مجدداً پدیدار می شوند اما شدت آنها از دوران قبل از تزریق کمتر می باشد. برای حفظ نتیجه و جلوگیری از نمایان شدن آثار پیری می توانید مجدداً تحت پروسه قرار بگیرید.

 

نواحی قابل استفاده بوتاکس :

با توجه به کاربرد های متنوعی که این نوع روش جوانسازی دارد ، مناطق تزریق آن نیز با یکدیگر متفاوت هستند. اصلی ترین نواحی که می توان از این ماده استفاده عبارت اند از :

۱) تزریق در خطوط اخم

خط اخم یا گلابلا که خطوط عمودی هستند که بین ابرو ها ظاهر می شوند. زمانی که فرد خسته یا عصبی است این خطوط خود را نمایان می سازند. با تزریق بوتاکس در اصفهان این خط ها صاف شده و ظاهری جوان تر و آرام تر به شما خواهد داد.

۲)خطوط پیشانی

یکی از نشانه های طبیعی افزایش سن به وجود آمدن خطوطی ظریف و عمیق در پیشانی است. افرادی که چروک بیشتری در این ناحیه از چهره شان وجود دارد کمی بیشتر از سن واقعی خود به نظر می رسند. دلایل مختلفی برای ظهور این خطوط وجود دارد که می توان از میان آن ها ژنتیک ، قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید ، مصرف دخانیات و عادات بعد رفتاری اشاره کرد.
باید بدانید که عمیق شدن این چروک ها درمان آن ها را سخت تر می کنند. تزریق بوتاکس در اصفهان در رفع چروک های سطحی کاملا موثر بوده و می تواند مانع از چروک شدن بیشتر پوست شود.

۳)لیفت ابرو و افزایش فاصله بین چشم و ابرو 

۴)خطوط ماریونت

چین و چروک های که در اطراف لب ها وجود دارند و به سمت فک گسترش یافته اند و در نتیجه باعث غمگین نشان دادن شما می شود را خطوط ماریونت می نامند.

۵)خطوط اطراف چشم 

افزایش سن باعث می شود تا کلاژن سازی در پوست انجام نشود و در نهایت پوست نازک شود و حرکت مکرر ماهیچه در اطراف چشم باعث ایجاد خطوط ریز و درشت در کنار چشم ها می شود و شادابی و جوانی را از چهره شما می گیرد.

۶) لیفت گوشه لب ها و یک سوم تحتانی صورت نیز با تزریق بوتاکس امکانپذیر است.

۷) جوانسازی گردن

۸) مقاصد درمانی 

بوتاکس در درمان میگرن، تعریق بیش از حد ، بزاق بیش از حد، درمان اسکار و موارد بسیار دیکری کاربرد دارد.

هزینه تزریق بوتاکس در اصفهان سال 1400 و 1401

هزینه تزريق بوتاكس درمانی و جوانسازی به عوامل مختلفی اعم از برند بوتاکس مورد استفاده ، گستردگی ناحیه تحت درمان ، عمق خطوط چین و چروک ها ، دستمزد پزشک ، حجم مورد نیاز برای برطرف کردن چین و چروک ها و موارد این چنینی دیگر بستگی دارد. البته لازم به ذکر است که هدف شما از انجام آن نیز بر روی هزینه آن تاثیر گذار است. اگر ساکن شهر زیبا و پر آوازه اصفهان هستید و قصد دارید ماده بوتاکس را برای جوانسازی پوست صورت خود تزریق کنید باید به دنبال یک دکتر خوب ، متبحر و کار آزموده در این زمینه باشید. دکتر شبنم آذری بهترین دکتر تزریق بوتاکس در اصفهان پس از معاینه و آگاه شدن از هدف شما هزینه نهایی را به شما اعلام خواهد کرد. 

ثبت نام
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
زهرا رمضانی
زهرا رمضانی
1 سال گذشته

سلام،خسته نباشید، آیا از بوتاکس برای رفع تو رفتگی شقیقه می‌توان استفاده کرد؟

تماس
مسیریابی
Call Now Button