30 ژانویه

جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی ، جزو ایده آل ترین نوع بینی برای جراحی بینی هستند ؛ زیرا پوست به راحتی بر اسکلت زیرین خود می خوابد و تغییرات ایجاد شده طی عمل جراحی ، به راحتی نمایان می شود و مورد دیگر داشتن غضروف قوی و مستحکم است و در نتیجه جراحی بینی استخوانی ، موفقیت آمیزتر خواهد بود. بینی های استخوانی ، از لحاظ ظاهر دارای قوز روی پل بینی هستند و بیشتر افراد دارای این نوع از بینی ، برای برداشتن این حالت برآمدگی روی پل بینی خود اقدام می کنند. بسته به تغییراتی که در ساختار بینی ایجاد می شود ، اگر بینی استخوانی دارید و می خواهید در زابطه با عمل زیبایی بینی خود اطلاعات جدیدی کسب کنید بهتر است این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله برای شما فیلم عمل بینی استخوانی و چندین عکس از نمونه کار های بهترین جراح بینی اصفهان ، دکتر شبنم آذری آورده ایم که شما با مشاهده آن ها می توانید با مهارت ایشان آشنا شوید. همچنین در رابطه با عوارض عمل زیبای بینی استخوانی ، بهترین مدل برای دماغ استخوانی و غیره صحبت خواهیم کرد.  

 

جراحی بینی استخوانی

 

خصوصیات بینی استخوانی

بینی ، را می توان به سه قسمت غضروف ، استخوان و پوست تقسیم کرد که در ترکیب بندی صورت هر فردی وجود دارد و ممکن است مقدار و اندازه های مختلفی داشته باشد که این اختلاف در ترکیب بندی مشخص کننده نوع بینی می باشد.

مشخصه اصلی بینی استخوانی ، داشتن قوز و برجستگی روی پل بینی است ؛ به طوری که یک سوم بالای بینی را استخوان و دو سوم پایین بینی را غضروف تشکیل می دهد. استخوان و غضروف و فرم گرفتن آن ها در عمل زیبایی بینی ، نقش به سزایی در زیبایی چهره دارد.

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

در بسیاری از مواقع ، افراد بدون آگاهی از ویژگی های منحصر به فرد بینی و چهره خود ، اصرار به عمل کردن بینی طبق یکی از مدل های طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی دارند ؛ در صورتی که آنان در ابتدا باید در نظر داشته باشند که آیا این مدل بینی ، مناسب صورت آن ها است یا خیر ؛ چرا که بسیاری از مدل های بینی ، برای برخی از چهره ها مناسب ، باشد ؛ در صورتی که برای برخی دیگر بسیار زننده است.

در رابطه با بینی های استخوانی ، باید ذکر شود که جراح بینی توانایی اعمال تغییرات بسیار بر روی آن ها را به علت ویژگی های منحصر به فردشان دارد ؛ از این رو ،  می توان گفت بینی های استخوانی ، نتایج مطلوبی را از عمل زیبایی بینی فانتزی و نیمه فانتزی دریافت می کنند ؛ بنابراین ، در صورتی که این مدل از جراحی بینی استخوانی ، مناسب با صورت افراد نیز باشد ، در اولویت قرار می گیرد. برای مثال ؛ معمولا بینی های عروسکی و فانتزی ، مناسب چهره های ظریف و کوچک می باشد. از ویژگی ظاهری بینی های عروسکی ، می توانیم به اندازه کوچک ، نوک بینی سربالا و وجود قوس بر روی پشت بینی اشاره کنیم.

برگشت پذیری قوز بینی های استخوانی

بسیاری از افرادی که دارای برآمدگی یا قوز بر روی بینی خود می باشند ، در رابطه با برگشت پذیری برآمدگی بینی خود پس از گذشت مدتی از جراحی زیبایی بینی ، اظهار نگرانی می کنند ؛ این موضوع ، جای هیچ گونه نگرانی نداشته و احتمال وقوع این مسئله وجود ندارد ؛ بنابراین ، ذهن خود را در این رابطه درگیر نکرده و با خیال راحت اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی کنید.

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی ، در میزان ضخامت پوست بینی شان است ؛ در بینی گوشتی ، قسمت غضروفی ظریف و ضخامت پوست بینی بالا می باشد و نتیجه جراحی بینی،  ضعیف بوده ولی در عوض بینی استخوانی ، غضروف مقاوم و پوست نازکی دارد ؛ نتیجه عمل زیبایی بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی ، مطلوب و رضایتمندانه تر می باشد .

 

جراحی بینی استخوانی

 

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی

 • مهم ترین اقدامی که افراد پیش از عمل کردن بینی ، باید انجام دهند ؛ انتخاب بهترین جراح بینی اصفهان است که  خوب و مجرب باشد.
 • پس از اینکه بهترین دکتر عمل بینی استخوانی در اصفهان خود را انتخاب کردید با او صحبت کرده و ایشان را از انتظارات خود از عمل رینوپلاستی آگاه نمایید.
 • در صورت استفاده از داروهای خاص ، داشتن حساسیت های دارویی و ابتلا به بیماری های مزمن جراح بینی اصفهان  خود را از آن ها مطلع کنید.
 • انجام عکس برداری ها و آزمایشاتی که بهترین جراح بینی اصفهان  برای تان تجویز نموده است ، الزامی است ؛ حتماً آن ها را انجام دهید.
 • از مصرف داروهایی ؛ مانند آسپرین که موجب رقیق شدن خون می شوند و مصرف ویتامین E به مدت 2 هفته پرهیز کنید.
 • طبق گفته های دکتر آذری بهترین دکتر عمل جراحی بینی استخوانی اصفهان در صورت استفاده از قرص ضد بارداری و راکوتان ، جراح پلاستیک خود را در جریان بگذارید.
 • مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات ، موجب کاهش اکسیژن موجود در خون خواهد شد ؛ مصرف آن ها را به مدت 2 هفته پیش از عمل بینی ، متوقف نمایید.
 • بهداشت را رعایت نموده و یک روز پیش از روز موعود ، استحمام کنید.
 • چند روز قبل از جراحی زیبایی بینی ، کلینیک یا بیمارستانی را که باید در آن جا تحت عمل زیبایی بینی استخوانی قرار بگیرید ، شناسایی کنید ، این کار از میزان استرس شما تا حد زیادی می کاهد.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی

 1. اگر ساکن شهر اصفهان هستید ، تحقیقات لازم در رابطه با بهترین جراح بینی استخوانی اصفهان ، را با جستجو در گوگل یا پرس و جو از دوستان و آشنایان خود انجام دهید.
 2. از اسامی بهترین جراحان بینی استخوانی ، یک لیست تهیه کنید.
 3. در مورد سوابق جراحان بینی تحقیق کنید.
 4. با مراجعه به مطب جراحان بینی استخوانی با آن ها صحبت کنید.
 5. در صورت حضور بیماران قبلی در مطب جراحان بینی ، به منظور اطلاع از میزان رضایت افراد از جراحان بینی با آن ها گفتگو کنید.
 6. با مراجعه به اینستاگرام یا بخش گالری تصاویر سایت آن ها ، نمونه کار جراحی بینی استخوانی شان را مشاهده بفرمایید.

 

جراحی بینی استخوانی

 

مدت زمان انجام عمل زیبایی بینی استخوانی

مدت زمان عمل بینی استخوانی در اصفهان متغیر می باشد ؛ به طور معمول مدت زمان جراحی ، حدود 1 الی 3 ساعت به طول می انجامد و اگر فرد مشکلی نداشته باشد ، بعد از جراحی بینی استخوانی مرخص می شود.

مراقبت های بعد از عمل بینی استخوانی

به طور کلی کسب نتیجه قابل قبول از جراحی زیبایی بینی استخوانی ، نیازمند تبعیت از مراقبت های بعد از جراحی می باشد.

 • توصیه دکتر شبنم آذری بهترین جراح بینی اصفهان این است که بعد از عمل دماغ ، کبودی در نواحی اطراف بینی و چشم ها طبیعی می باشد و در حقیقت عارضه ای بی خطر و مشترک در میان تمام افرادی است که تحت عمل جراحی دماغ ، قرار می گیرند.
 • در ارتباط با رفع کبودی اصلا نگران نباشید ؛ چرا که ، اغلب بعد از یک هفته کاملا بهبود می یابد.
 • طبیعتا طی هر عمل جراحی ، موضع جراحی در حین عمل ، تحت فشار یا ضربه قرار می گیرد ؛ بنابراین ، بروز ورم پس از عمل کردن بینی نیز امری طبیعی می باشد.
 • برای کاهش و برطرف شدن تورم بینی ، می توان از کمپرس یخ تا 48 ساعت پس از جراحی کردن  بینی استفاده نمود.
 • پس از عمل زیبایی دماغ ، بیمار باید سر خود را تا حد ممکن بالا نگه دارد ؛ بنابراین ، در صورت استراحت و خواب نیز باید با استفاده از چند بالش سر را بالاتر از حد معمول آن قرار دهید.
 • بعد از جراحی زیبایی دماغ ، بیمار باید تا مدتی از حمل اجسام سنگین اجتناب نمایند.
 • انجام برخی فعالیت های سنگین فیزیکی و همینطور شنا کردن را تا 3 ماه بعد از عمل بینی استخوانی ، محدود نمایید.
 • پوست پس از جراحی بینی استخوانی آسیب پذیر می شود ، از این رو باید تقریبا تا یک ماه پس از عمل در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و در صورت لزوم قرار گیری در زیر نور خورشید باید حتما از کرم های ضد آفتاب مناسبی که جراح معالج تان توصیه می کند ، استفاده نمایید.
 • تا چند هفته ، باید از بینی خود در برابر هر نوع آسیبی محافظت به عمل آورده و از رفتن به مکان های پر ازدحام ، خودداری نمایید.
 • حداقل تا 14 روز پس از عمل کردن دماغ ، نباید ترشحات داخل بینی خود را با فشار تخلیه کنید و از فین کردن شدید اجتناب فرمایید.
 • به منظور مسواک نمودن دندان ها ، تا مدتی پس از جراحی دماغ از مسواک های نرم استفاده کنید و سعی کنید به لب بالای خود فشار وارد نکنید.
 • از دستکاری و خاراندن بینی بر حسب عادت ، پرهیز فرمایید.
 • تا پایان مدتی که پانسمان بر روی بینی تان قرار دارد ؛ از استحمام نمودن به ویژه با آب داغ خودداری کنید و از پانسمان بینی در مقابل رطوبت و خیس شدن حفاظت نمایید.
 • استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی را نیز باید حداقل تا 14 روز پس از جراحی بینی استخوانی ، قطع کنید.
 • طی هفته اول پس از عمل بینی استخوانی ، سعی کنید مایعات بیشتر و غذاهای نرم و ملین استفاده کنید و پس از آن مجددا تغذیه خود را به روال سابق از سر بگیرید.

 

جراحی بینی استخوانی

 

عوارض جراحی بینی استخوانی

جراحی کردن بینی ، روشی ایمن به منظور بهبود فرم ظاهری بینی می باشد ؛ اما با این حال ، امکان دارد با عوارضی ؛ از جمله تغییر رنگ پوست بینی ، عفونت ، غیرقرینگی بینی ، خونریزی ، درد شدید ، گرفتگی بینی ، مشکلات تنفسی ، سوراخ شدن تیغه سپتوم و از این قبیل موارد همراه باشد ؛ لازم به ذکر است ، در برخی از مواقع نیاز به انجام عمل بینی استخوانی مجدد نیز وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است ، تنها با رعایت دو نکته می توان از بروز تمامی مواردی که در فوق ذکر شده اند ، جلوگیری کرد ؛ این دو نکته عبارت اند از :

 1. دقت در انتخاب بهترین جراح بینی اصفهان
 2. دقت در رعایت توصیه و دستورالعمل های جراح بینی

ورم بینی در جراحی بینی استخوانی

از ضربه های وارد شده به استخوان و غضروف حین عمل ، مایع بین سلولی افزایش یافته و تورم ایجاد شده است.هر چه قدر پوست دماغ فرد ضخیم تر باشد، مایع بین سلولی در آن افزایش یافته و بنابراین در مدت بیشتری ورم موجود رفع می شود. ورم به وجود آمده بعد از عمل بینی استخوانی یکی از عوارض مشترک بین افرادی است که در جهت تغییرات استئوتومی و آسیب به غضروف بینی و بافت آن ایجاد شده است. این تورم معمولا در اطراف بینی و چشم صورت می گیرد و به مرور کاهش می یابد.
از آنجایی که رینوپلاستی در بینی های استخوانی باعث شده تا در اصلاح ایرادات موجود و حفظ عملکرد دماغ، تغییراتی با اعمال برش بر پوست داده شود که این روند باعث تورم در بینی می شود.

عواملی که در شدت این ورم تاثیر گذار می باشند عبارتند از :

 • مهارت جراح: اگر پزشک در جراحی با هر دو روش بسته و باز ، با ظرافت و ملایمت بیشتری استخوان ها را از غضروف جدا کند ، تورم و کبودی در این حین کمتر خواهد بود. هر چند این مورد هم می تواند در افراد مختلف ، متفاوت باشد .بنابراین تنها روش جراحی نمی تواند در ایجاد ورم تاثیر گذار باشد.
 • میزان تغییرات بینی: هر چه بینی افراد پیچیده تر باشد، تغییراتی که در آن ایجاد می شود افزایش یافته و همین امر باعث ایجاد زخم ها ، برش ها و در نتیجه ورم بیشتر می شود.
 • رعایت توصیه های بعد از جراحی بینی استخوانی: همان طور که کل موارد مراقبت های بعد از رینوپلاستی را توضیح دادیم ، بیمار می تواند با رعایت این موارد به بهبود و کاهش ورم بعد از عمل بینی استخوانی کمک کند.برای کاهش این التهابات سعی کنید مصرف سدیم را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانید. چرا که استفاده از این ماده غذایی سبب افزایش تورم می شود.

هزینه عمل بینی استخوانی

در اغلب موارد ، اولین نکته ای که ذهن افراد زیباجو خواستار جراحی کردن بینی استخوانی را درگیر می کند ؛ هزینه عمل زیبایی بینی استخوانی ، است ؛ در این باره ، باید ذکر شود که عوامل مختلفی بر تعیین نهایی هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی ، تاثیر گذار است که توسط جراح بینی ، بررسی شده و به فرد اعلام می گردد ؛ به همین علت ، گفته می شود هزینه جراحی بینی استخوانی در هر فرد متغیر است.

افراد در برخی از مواقع ، با جراحانی مواجه می شوند که هزینه بسیار کمی را بابت جراحی کردن بینی استخوانی ، دریافت می کنند ؛ در این باره ، لازم به ذکر است که اکثر این جراحان ، رزیدنت هایی هستند که تازه شروع به کار کرده و جهت کسب تجربه ، عمل دماغ استخوانی را با هزینه های بسیار کم انجام می دهند. این دست از جراحان بینی تا به حال با چالش های اتاق عمل مواجه نشده اند ، از این رو ، انجام جراحی دماغ استخوانی توسط آن ها می تواند ، ریسک بالایی داشته باشد.

فیلم جراحی بینی استخوانی غضروفی در اصفهان 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
تماس
مسیریابی
Call Now Button