06 مارس

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز یکی از تکنیک های جراحی است ؛ به طور کلی برای انجام جراحی زیبایی بینی دو تکنیک وجود دارد که این تکنیک ها بر اساس نوع بینی و ایراد آن توسط جراح انتخاب می شود. روش های جراحی بینی بر اساس برش ایجاد شده روی پوست بینی تقسیم بندی می شوند. هدف از انجام آن رفع ایرادات و مشکلات بینی به صورتی است که عملکرد تنفسی بینی با اختلال روبرو نگردد. به منظور رفع ایرادات بینی برش هایی در داخل یا خارج بینی ایجاد می گردد تا بتوان پوست را از ساختمان بینی جدا کرد. در برخی از موارد ، متقاضیان دکتر شبنم اذری بهترین جراح بینی اصفهان اصرار به انجام یکی از روش های جراحی می کنند ؛ در این باره لازم به ذکر است ، جراح با توجه به شرایط بیمار یکی از بهترین تکنیک ها را انتخاب می کند ؛ بنابراین ، به ایشان اعتماد کرده و اصرار به انجام روشی خاص نکنید.

 

جراحی بینی باز

 

جراحی بینی باز

برشی که در جراحی به روش باز ایجاد می گردد 2 میلی متر روی کلوملا خواهد بود. جراحی  به روش باز چون با تسلط کامل روی ساختمان بینی انجام می شود اولویت اول جراح بینی می باشد. جراح بینی ترجیح می دهد تکنیکی را در عمل بینی انتخاب نماید که در عین دستیابی به نتیجه مطلوب و مورد رضایت برای فرد احتمال بروز خطا و ایجاد عوارض را به حداقل ممکن برساند. در جراحی بینی باز میزان تورم و کبودی نسبت به جراحی بسته  بیشتر است ؛ اما با این حال اکثر جراحان بینی این روش را مناسب تر می دانند ؛ چون عمل کردن بینی  را می توانند با تسلط کامل روی استخوان بینی انجام دهند و قدرت مانور بیشتری روی ایرادات بینی دارند. لازم به ذکر است برشی که بر روی پره های بینی ایجاد می گردد ؛ ارتباطی به روش های جراحی نداشته و هدف از ایجاد برش متقارن نمودن سوراخ های بینی و کوچک کردن آن می باشد. کسانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی گرفته اند ، در رابطه با باقی ماندن جای اسکار ناشی از عمل  ، ابراز نگرانی می کنند ؛ در این باره باید ذکر شود که جای زخم های ناشی از جراحی بینی باز، به مرور کم رنگ شده و در نهایت از بین می رود ؛ بنابراین جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد .

جراحی کردن بینی به روش بسته

برشی که در روش بسته ایجاد می شود ؛ داخل سوراخ های بینی خواهد بود به طوری که روی پوست بینی برشی ایجاد نخواهد شد و پوست توسط ابزار مخصوص از ساختار بینی جدا می گردد و تغییرات اعمال خواهد شد. امروزه جراحی به روش بسته کاربرد چندانی ندارد و اولویت دوم جراحان بینی است. مکان برش های ایجاد شده در این روش بسته درون سوراخ های بینی بوده و برشی بر روی پوست بینی توسط پزشک ایجاد نخواهد گردید ، سپس پوست بینی از ساختار آن به وسیله ابزارهای مخصوص جدا شده و تغییرات لازم در آن اعمال خواهد شد.

 

جراحی بینی باز

 

نحوه انجام عمل بینی باز در اصفهان

شاید شما نیز برایتان سوال به وجود آمده باشد که عمل زیبایی بینی باز به چه شکل است و چگونه انجام می شود. در پاسخ به این سوال باید بگویم که عمل باز بینی معمولا تحت بیهوشی عمومی و تحت نظر بهترین و مجرب ترین متخصصین بیهوشی و کادر درمان انجام می پذیرد. در حین انجام آن جراح با ایجاد برشی در کلوملا و داخل بینی، پوست بینی را با استفاده از ابزار مخصوصی بلند می کند. به این ترتیب بهترین دکتر جراحی بینی باز اصفهان به نوک و پشت بینی و کل ساختار بینی مانند سپتوم ، سوراخ های بیرونی بینی و همچنین غضروف دسترسی بیشتری دارد. معمولا در مواردی که بیمار نیاز به انجام عمل ترمیمی بینی دارد یا زمانی که بینی و نوک آن بیش از حد گوشتی و بزرگ است ، جراحی زیبایی بینی به روش باز انجام می پذیرد. همچنین عمل زیبایی بینی باز برای کسانی که از تومور های بینی یا مشکلات جدی تری مانند مشکلات مادرزادی همچون شکاف لب و کیست های درموئید رنج می برند نیز مناسب می باشد.
شایان به ذکر است در این تکنیک همانند روش بسته از دو برش داخل دره های بینی استفاده می شود و برش خارجی بر روی ستون گوشتی میان سوراخ های بینی که کولوملا نام دارد،ایجاد می شوند که در نهایت هرسه برش با یک دیگر متصل می شوند. ایجاد چنین برش های بر روی بینی باعث می شود تا پوست به راحتی باز شده و به سمت بالا کشیده شود. از همین رو می توان از این تکنیک برای اصلاح همزمان چندین مشکل زیبایی و درمانی استفاده نمود.
تکنیک باز نیاز به دقت بسیار بالایی دارد و باید پزشک برش ها را به نحوی بر روی پوست ایجاد کند که جای اسکار آن ها باقی نماند .

مزایای جراحی بینی باز

به علت بلند کردن پوست بینی در این تکنیک ، گستردگی وسعت دید جراح بینی بسیار بیشتر بوده و از این رو می تواند تغییرات بیشتری را بر روی بینی اعمال کند ؛ از این رو جراحی های پیچیده همانند جراحی گوشتی ، جراحی ترمیمی بینی ، جراحی کردن بینی های کج و از این قبیل موارد به این روش انجام می گیرند.

از دیگر مزایای جراحی بینی باز ، باید به مواردی که در ذیل ذکر شده اند ، اشاره کنیم :

  • احتمال بروز غیر قرینگی در این روش بسیار کاهش می یابد.
  • امکان پیوند غضروف در این روش وجود دارد.

همانطور که در مقاله ذکر شده است ، بارزترین تفاوت میان این دو تکنیک  در ناحیه ایجاد برش می باشد و بسته به شرایط بیمار و نظر جراح بینی ، یکی از این دو جهت انجام پروسه انتخاب می گردند.

انواع بینی و مناسب ترین روش برای جراحی

بینی ها از لحاظ میزان ضخامت پوست به دو نوع بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی شده اند. هر یک از این بینی ها دارای ویژگی های خاص خود هستند و به نحوی در نتیجه نهایی جراحی بسیار تاثیر گذار می باشند. در ادامه به توضیحات دکتر شبنم آذری بهترین جراح بینی باز اصفهان در خصوص مناسب ترین روش ها برای عمل انواع بینی ها خواهیم پرداخت.

  • بینی استخوانی

بینی های استخوانی دارای دو ویژگی مهم هستند که باعث شده بهترین بینی برای جراحی بینی باز باشند و در بیشتر مواقع و در صورت انتخاب جراح بینی خوب ، نتایج ایده آل و مطلوبی از جراحی کسب کنند. این ویژگی ها عبارتند از :

  1. پوست نازک
  2. استخوانی با استحکام بالا

علاوه بر دو ویژگی فوق داشتن قوز و برآمدگی نیز یکی از مشخصه های بینی استخوانی می باشد. البته این ویژگی تنها مختص بینی استخوانی نیست و ممکن است در بینی های گوشتی نیز وجود داشته باشد. افرادی که از بینی های استخوانی برخوردار هستند، از انواع جراحی های بینی به فرم طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی نتایج مطلوبی کسب خواهند کرد. مناسب ترین روش برای عمل کردن این نوع بینی ها، جراحی بینی باز می باشد. 

 

جراحی بینی باز

 

  • بینی گوشتی

نقطه مقابل بینی استخوانی ، بینی گوشتی است که از پوست نسبتا ضخیم تر و غضروف ضعیف تری برخوردار هستند. این بینی تنها برای جراحی کردن بینی به فرم طبیعی مناسب هستند و در صورتی که به صورت فانتزی جراحی شوند، ظرافت و تغییرات ایجاد شده به طور کامل مشخص نیست و ممکن است کمی نوک بینی گرد شود. افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند معولا نگران این موضوع می باشند که مبادا بینی آنها پس از چند سال به حالت اولیه برگردد، اما باید گفت که برخلاف گذشته که بینی های گوشتی به صورت کاهنده عمل می شد و از حجم بینی کم می کردند، در حال حاضر با گرافت گذاری و تقویت غضروف بینی از برگشت پذیری و افتادگی نوک بینی جلوگیری خواهد شد. از همین رو می توان گفت بهترین روش برای این عمل ، جراحی بینی باز می باشد تا پزشک بتواند با دید بهتر و وسیع تر غضروف را تقویت نماید. 

امروزه تبلیغات بسیاری درباره جراحی کردن بینی های گوشتی با لیزر به گوش می خورد و برخی از افراد به دنبال جراحی می گردند که با لیزر بینی شان را جراحی کند. امروزه در علم پزشکی لیزر پیشرفت چشمگیری داشته و کاربرد های بسیاری دارد. این در حالی است که هنوز آنقدر پیشرفت نکرده که بتواند به روی استخوان یا بافت بینی تغییری ایجاد نماید. بنابراین این تبلیغات کذب است و لیزر تنها قادر به صیقلی و صاف نمودن پوست بینی می باشد.

نکته 

با این وجود توصیه می شود به پزشک خود اعتماد کنید و انتخاب روش جراحی را به او بسپارید تا بتواند بهترین و ایده آل ترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد. 

بهترین سن انجام عمل بینی باز

طبق گفته جراحان بینی ، جراحی بینی باز باید پس از اتمام سن بلوغ ، انجام گیرد ؛ چرا که رشد بینی و دیگر اعضا صورت ، همزمان با پایان سن بلوغ متوقف می شود. انجام جراحی پیش از سن بلوغ ، موجب بروز اختلال در رشد بینی و همچنین دیگر اعضا صورت ، شده و می تواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

دوران نقاهت جراحی بینی باز

در حال حاضر با توجه به تکنیک های نوین و استاندارد ، دوران نقاهت عمل های بینی ، بسیار کاهش یافته و افراد پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از انجام آن ( 7 الی 10 روز ) می توانند به سرکار بازگشته و به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ اما لازم به تذکر است که تا مدتی باید از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنند.

 

 

اهمیت انتخاب جراح بینی خوب برای جراحی بینی باز

اولین و مهم ترین اقدام قبل از جراحی ، انتخاب بهترین دکتر بینی اصفهان می باشد که با کسب نتیجه مطلوب ارتباط مستقیمی دارد. همچنین به دلیل اینکه رینوپلاستی از عمل های ضروری محسوب نمی شود ، همه افراد از وقت کافی برای تحقیق و جستجو درباره انتخاب جراح بینی خوب برخوردار هستند. از ویژگی ها جراح بینی خوب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • متخصص و جراح خوب برای جراحی بینی باز در اصفهان قادر به انجام انواع جراحی با هر نوع بینی می باشد.
  • پزشک  با وجدان بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود ، سلامت و رضایت بیمار را اولویت قرار می دهد.
  • جراح با صبر و حوصله پاسخگوی تمام سوالات بیمار می باشد و اعتماد بیمار را جلب می کند تا فرد متقاضی با آرامش خاطر اقدام به پروسه جراحی نماید.

هزینه جراحی بینی باز در اصفهان 

هزینه این فرایند جراحی با روش باز در هر فرد ، با توجه به فاکتورهای متعدد متغیر بوده و تعیین آن نیازمند انجام معاینات و بررسی های مورد نیاز می باشد ؛ از این رو به متقاضیان جراحی زیبایی ، توصیه می شود به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک ، مراجعه نمایند. پرسش آیا هزینه عمل بینی باز در اصفهان را بیمه تقبل می کند ، از پرتکرارترین سوالات مربوط به پروسه جراحی در میان متقاضیان آن می باشد ؛ در پاسخ به این پرسش ، باید ذکر کرد شرکت های بیمه ، هزینه هیچ یک از جراحی های زیبایی را پرداخت نکرده و تنها جراحی های درمانی را تحت پوشش ، قرار می دهند .

ثبت نام
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اصغر
اصغر
1 سال گذشته

سلام خسته نباشید خانم دکتر من شبها وروزها که خواب میرم خروپوف شدید دارم ایا احتیاج به عمل دارم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

تماس
مسیریابی
Call Now Button