05 مارس

جراحی بینی در افراد سیگاری

مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی تاثیر زیادی در نتیجه آن  دارند که کنار گذاشتن مصرف سیگار و هرگونه دخانیات دیگر برای یک مدت زمان مشخص جز این مراقبت ها می باشد. بسیاری از افرادی که به مصرف سیگار، قلیان یا دخانیات دیگر می پردازند سوالات بسیار زیادی در رابطه با نحوه جراحی بینی در افراد سیگاری و دلیل لزوم قطع این مواد دارند که در ادامه به ارائه توضیحاتی در این رابطه خواهیم پرداخت.

جراحی بینی در افراد سیگاری

چرا نباید قبل و بعد از جراحی بینی سیگار کشید؟

سیگار کشیدن بر روی عروق خونی افراد تاثیر می گذارد و کشیدن آن موجب بروز اختلالاتی در بافت های عروق خونی می شود. از طرفی بینی و پوست آن بعد از جراحی شروع به ترمیم می نمایند که برای ترمیم بهتر و سریع تر لازم است تا فرد دارای سیستم خون رسانی قوی باشد.

سیگار کشیدن باعث می شود که خون رسانی کاهش یابد ، اگر روند خون رسانی به بافت هایی که دارای آسیب دیدگی هستند کمتر باشد روند بهبودی طولانی تر شده و مدت زمان بهبودی محل بخیه ها و ورم بینی بیشتر خواهد شد. همچنین سیگار کشیدن موجب کاهش میزان اکسیژن موجود در خون و اکسیژن رسانی شده و ممکن است بیهوشی افراد را با اختلال روبرو نموده و این افراد در به هوش آمدن نیز با مشکل روبرو شوند . در اصل باید بگوییم عاملی که موجب تمام این مشکلات می شود نیکوتین موجود در سیگار می باشد. از همین رو پیش از جراحی بینی در افراد سیگاری توصیه می شود مصرف استعمال دخانیات برای مدتی قطع شود یا به طور کل کنار گذاشته شود. 

افراد چند روز بعد از جراحی مجاز به مصرف سیگار هستند؟

جراحی بینی در افراد سیگاری بسیار سخت و پیچیده است و افراد باید قبل و بعد از جراحی خیلی خیلی مراقب باشند . از همین رو برای اینکه روند کاهش ورم بینی و ترمیم آن به خوبی پیش رود لازم است تا فرد به مدت 2 ماه از مصرف هرگونه دخانیات اجتناب نماید.

تاثیر قلیان بر جراحی بینی

برخی از افراد گمان می کنند که جراحی بینی در افراد سیگاری دارای محدودیت بوده و مصرف قلیان مشکلی را برای آن ها ایجاد نخواهد کرد، در حالیکه نه تنها عوارض قلیان از سیگار کمتر نیست بلکه میتوان گفت که عوارض آن بسیار بیشتر نیز می باشد و تمامی مواردی که برای سیگار ذکر نمودیم در مورد قلیان نیز صدق می کند. بنابراین اگر در پی دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی هستید باید به مدت 2 ماه قبل و بعد از عمل جراحی از استعمال سیگار، قلیان و دخانایت دیگر خودداری کنید.

برای اطلاع از دیگر اقداماتی که افراد می بایست قبل و بعد از عمل دماغ رعایت نمایند می توانید به مقالات اقدامات قبل و مراقبت های بعد از جراحی بینی موجود در وب سایت دکتر شبنم آذری ، جراح بینی اصفهان مراجعه نمایید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
تماس
مسیریابی
Call Now Button