14 مارس

جراحی بینی فانتزی

امروزه در سراسر جهان ، هزاران جراحی بینی فانتزی و طبیعی با اهداف افزایش زیبایی انجام می گیرد ؛ بینی ، در مرکز صورت واقع شده و برجسته است ؛ به همین دلیل ، تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی افراد دارد ؛ چنانچه ، بینی افراد در ظاهر دارای ایراداتی ؛ همچون قوز و افتادگی داشته باشد ؛ جراحی بینی  ، به کمک اشخاص آمده و با رفع مشکلات ظاهری بینی ، موجب زیباتر شدن افراد خواهد شد.

 

جراحی بینی فانتزیجراحی بینی فانتزی

 

بینی ایده آل

یک بینی ، در صورتی ایده آل است که علاوه بر نداشتن مشکلات و ایرادات ظاهری ، با سایر اجزای چهره نیز در تناسب باشد ؛ برخی از اشکالات ظاهری بینی عبارت اند از :

 • کجی بینی
 • داشتن قوز
 • افتادگی بینی
 • بزرگ بودن نوک بینی
 • غیر قرینه بودن سوراخ های بینی
 • و غیره.

انواع بینی

طبق گفته بهترین جراح بینی اصفهان ، دکتر شبنم آذری بینی ها را با توجه به میزان ضخامت غضروف ها و پوست بینی ، به دو دسته تقسیم می کنند :

 1. گوشتی : در بینی های گوشتی ، میزان ضخامت غضروف و استخوان های بینی ، ضعیف بوده و پوست آن ضخیم و کلفت می باشد. جراحی بینی فانتزی برای این نوع دماغ ها کمی سخت و پیچیده می باشد. 
 2. استخوانی : در بینی های استخوانی ، میزان ضخامت غضروف و استخوان های بینی مستحکم بوده و پوست آن ها ظریف می باشد.

 

جراحی بینی فانتزی

 

مدل بینی فانتزی سربالا یا مدل بینی فانتزی طبیعی

فرم بینی ها ، با توجه به سلیقه بیماران و نوع بینی آن ها به دو نوع طبیعی و سربالا جراحی شده و شکل داده می شود ؛ در بینی های فانتزی که به آن ها عروسکی نیز گفته می شود ؛ قوس ایجاد شده و زاویه بین لب بالا و نوک بینی ،  105 درجه می باشد ؛ عمل بینی فانتزی برای خانم ها با توجه ظریف بودن چهره شان مناسب تر از آقایان ، بوده و به همین دلیل ، اکثر خانم ها ، متقاضی جراحی بینی فانتزی می باشند. در حالی که در بینی های طبیعی بینی به مقدار بسیار کمی سربالا شده و از پهنای آن کم می شود. از آنجایی که تغییر بسیار زیادی این مدل بینی به وجود نمیاید ، این فرم مناسب آقایان می باشد. 
 

فیلم جراحی بینی فانتزی دکتر شبنم آذری بهترین جراح بینی اصفهان

 

بینی نیمه فانتزی گوشتی

یکی از متداول ترین درخواست های که افراد دارای بینی گوشتی از پزشکان می پرسند این است که بینی خود را به فرم نیمه فانتزی عمل کنند. در بینی های گوشتی ، به دلیل وجود پوست بسیار ضخیم و استخوان های نازک ، نمی توان تغییرات وسیعی بر روی فرم ظاهری بینی اعمال نمود ؛ لذا غالبا بهترین فرم برای جراحی کردن دماغ های گوشتی ، مدل بینی طبیعی می باشد ؛ البته لازم به ذکر است ، در صورت مهارت جراح و همچنین ، ساختار بینی بیمار ، در برخی موارد می توان بینی های گوشتی را تحت عمل جراحی بینی فانتزی یا نیمه فانتزی قرار داد. 

اقدامات قبل از عمل بینی فانتزی

 • انتخاب دکتربینی خوب یکی از مهم ترین اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی فانتزی می باشد. افراد قبل از رینوپلاستی فانتزی ، باید یک جراح حاذق را برای انجام آن برگزینند ، زیرا اگر متخصص بینی انتخابی تجربه و مهارت کافی در زمینه عمل زیبایی دماغ فانتزی را نداشته باشد ، ممکن است نتیجه جراحی زیبایی دماغ عروسکی  مورد رضایت فرد واقع نشود و نیاز به جراحی بینی ترمیمی باشد ، ترمیم کردن این فرم از بینی ، به دلیل کوچک شدن آن بسیار سخت می باشد.
 • بعد از انجام تحقیقات دقیق و انتخاب بهترین دکتر بینی فانتزی اصفهان ، طی جلسه مشاوره ای که برای تان ترتیب داده خواهد شد ؛ در رابطه با توقعاتتان از جراحی زیبایی بینی فانتزی با دکتر بینی ، صحبت کنید.
 • یک جراح فانتزی خوب در اصفهان ، برای اینکه بتواند تدابیر لازم جهت داشتن یک عمل دماغ فانتزی یا عروسکی ایمن را برای شما اتخاذ کند ؛ باید از سوابق بیماری ، حساسیت های دارویی و همچنین ، داروهای خاص مورد استفاده شما آگاه باشد ، پزشک تان را از این موارد آگاه نمایید.
 • اگر متخصص بینی ، برای تان آزمایشات یا عکسبرداری هایی را تجویز کرده ، حتماً آن ها را انجام دهید.

 

جراحی بینی فانتزی

 

دیگر اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی عروسکی عبارت اند از :

 • در صورت کشیدن سیگار یا مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ، لازم است تا مصرف آن ها را به مدت 2 ماه قبل از عمل بینی فانتزی یا عروسکی ، متوقف نمایید ؛ زیرا استفاده از آن ، میزان اکسیژن موجود در خون شما را کاهش می دهد.
 • شب قبل از جراحی کردن بینی فانتزی ، شام سبک میل نموده و از خوردن و آشامیدن به مدت 8 ساعت قبل از عمل جراحی بینی فانتزی ، اجتناب نمایید.
 • داروهایی ؛ همچون آسپرین و وارفارین موجب رقیق شدن خون فرد شده و این موضوع ، احتمال خونریزی در هنگام عمل جراحی دماغ فانتزی را افزایش می دهد ، از مصرف این داروها 2 هفته قبل از عمل کردن بینی فانتزی ، خودداری کنید.
 • در روز عمل زیبایی دماغ فانتزی ، بدون آرایش مراجعه کرده و از زدن لاک و همچنین ، به همراه داشتن زیور آلات بپرهیزید.

لزوم رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی فانتزی

برای اینکه بهترین جراح بینی فانتزی اصفهان یا دیگر شهر های ایران ، قادر به ایجاد تغییراتی ؛ همچون ایجاد قوس بر روی بینی شده و همچنین ، ایرادات موجود در ساختمان این عضو را نیز بر طرف کند ؛ لازم است تا به استخوان ها و ساختار بینی ، دسترسی داشته باشد که این امر تنها با برش زدن پوست میسر است. زمانی که پوست برش خورده ، استخوان ها و غضروف های بینی دستخوش تغییر می گردند ؛ از این رو ، بینی و نواحی اطراف آن دچار کوفتگی ، تورم و کبودی می شوند که کاملاً طبیعی است.

با رعایت برخی نکات و دستورالعمل ها ، می توان در روند بر طرف شدن عوارض ناشی از جراحی کردن بینی به فرم فانتزی ، تسریع ایجاد کرده و از تشدید آن ها جلوگیری کرد ؛ بهتر است ، قبل از انجام جراحی بینی فانتزی ، اطلاعات لازم در رابطه با این دستورالعمل ها را کسب نموده و آن ها را رعایت کنید.

 

جراحی بینی فانتزی

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

 • به دلیل اینکه فرد برای انجام عمل کردن بینی فانتزی ، تحت بیهوشی قرار می گیرد ؛ لذا امکان دارد بعد از آن ، دچار حالت تهوع و سرگیجه شود که این موضوع ، امری طبیعی است.
 • زیر سر را با گذاشتن چند بالش بالاتر از سطح بدن ، قرار دهید.
 • از کمپرس سرد در 3 روز اول بعد از رینوپلاستی ، استفاده نمایید.
 • بهترین جراح بینی فانتزی اصفهان ، مسکن هایی را برای تان تجویز خواهد کرد که در صورت بروز درد و ناراحتی ، تنها مجاز به استفاده از این مسکن ها در دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی بینی فانتزی هستید.
 • به طور مرتب و سر وقت داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کرده و از مصرف خودسرانه دارو ، آنتی بیوتیک و مسکن خودداری نمایید.
 • از خوردن غذاهایی که سفت ، پرادویه و شور هستند بعد از جراحی دماغ فانتزی خودداری کرده و در عوض به وفور میوه ، سبزیجات و آبمیوه تازه میل کنید.
 • طبق گفته های بهترین دکتر اصفهان ، بهتر است بعد از عمل بینی فانتزی ، به مدت 4 ساعت چیزی نخورید ؛ زیرا تا چند ساعت بعد از عمل جراحی بینی فانتزی ، اثرات مواد بیهوشی در شما وجود داشته و ورود هر گونه مواد غذایی به معده تان امکان بروز حالت تهوع در شما را افزایش می دهد.
 • برقراری رابطه جنسی با ترشح هورمون های هیجان آور همراه است که موجب بیشتر شدن گردش خون در سر و صورت و در نتیجه تشدید ورم بینی بعد از عمل دماغ فانتزی می شود ؛ لذا به مدت 2 هفته از برقراری رابطه جنسی ، بپرهیزید.
 • طی مدت زمان تعیین شده توسط جراح دماغ ، از چسب بینی استفاده کنید.
 • در صورت نیاز به استحمام بعد از جراحی کردن بینی، این کار را در حضور یک همراه انجام دهید.
 • پس از عمل کردن بینی فانتزی فعالیت های سنگین ، انجام نداده و سرتان را به سمت پایین ، خم نکنید.

 

جراحی بینی فانتزی

 

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

 • در گوگل ، در مورد بهترین دکتر عمل بینی فانتزی اصفهان جستجو کرده و از آشنایان خود در این رابطه پرس و جو کنید.
 • از بهترین جراحان بینی عروسکی، یک لیست تهیه نمایید.
 • به صفحه رسمی اینستاگرام و سایت دکتر جراحی بینی فانتزی ، مراجعه کرده و نمونه کار آن ها را ببینید.
 • به منظور اطلاع از میزان رضایت بیماران قبلی پزشک ، به کلینیک آن ها مراجعه کنید و با آن ها گفتگو نمایید.

به این ترتیب بهترین جراح بینی را انتخاب کرده و با این کار احتمال بروز عوارض ناشی از جراحی کردن بینی فانتزی را کاهش دهید.

بهترین جراح بینی عروسکی در اصفهان

همانطور که در طول مقاله توضیح داده شد ، عمل بینی فانتزی یکی از سخت ترین و حساس ترین عمل های جراحی است که قابل انجام بر روی تمامی افراد نمی باشد و بهترین دکتر بینی انتخابی شما باید در این زمینه از تخصص ، مهارت و تجربه کافی برخودار باشد تا بتواند در ابتدا به خوبی بینی شما را معاینه کند ، میزان تغییرات مورد نیاز را تشخیص دهد و در نهایت بینی را عمل کند. از آنجایی که عمل کردن بینی فانتزی سخت است و در صورت بروز اشتباه و بدفرم شدن بینی جراحی بینی ترمیمی آن بسیار طولانی ، زمان بر و پر هزینه می باشد شما باید در زمان انتخاب یک دکتر خوب برای جراحی بینی فانتزی خود به خوبی دقت ، صبر و حوصله داشته باشید و دکتر جراحی بینی عروسکی اصفهان را انتخاب کنید که دارای نمونه کار های باکفیت بسیار زیادی در حوزه عمل کردن دماغ عروسکی باشد.

علاوه بر آن نیز به حرف پزشک منتخب خود گوش دهید و در صورتی که او عمل دماغ فانتزی را برای شما مناسب ندید از انجام آن صرف نظر کنید ، چرا که پزشکان با توجه به علم زیباشناسی و اجزای چهره شما ، فرم بینی را انتخاب می کنند. پیدا کردن پزشکی که در زمینه عمل بینی فانتزی مهارت و تجربه داشته باشد و در شهر اصفهان زندگی کند ممکن است کمی سخت به نظر برسد و شما را از انجام آن منصرف کند. اما این را بدانید که پیدا کردن یک دکتر جراح بینی فانتزی خوب برای عمل زیبایی بینی فانتزی در اصفهان ، نه تنها تضمین کننده این است که شما پس از عمل به نتایج ایده آل و مطلوب خود دست خواهید یافت بلکه تضمین کننده این است که شما به هیچ نوع عارضه جانبی کوچک و بزرگ دچار نخواهید شد. دکترشبنم آذری بهترین دکتر بینی عروسکی در اصفهان هستند که تا کنون عمل های زیبایی بسیار زیادی انجام داده اند و می توانند به شما در این امر کمک کنند و بهترین و مناسب ترین فرم را به شما ارائه دهند. برای مشاهده نمونه کار های ایشان می توانید به گالری تصاویر سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید.

 

 

تفاوت بینی طبیعی و فانتزی

تفاوت بینی های فانتزی و طبیعی در ذهن بسیاری از داوطلبان جراحی مورد سوال است. اصلی ترین و مهمترین تفاوت این دو فرم ، میزان زاویه بین لب بالا و بینی می باشد که جراح بینی فانتزی و طبیعی اصفهان برای ظاهری مطلوب ایجاد می کند. اکثر آقایان و بعضی از خانم ها به دلیل اینکه نمی خواهند کسی متوجه انجام جراحی بینی فانتزی یا نیمه فانتزی آن ها شود ، جراحی بینی طبیعی را ترجیح می دهند. 
در عمل زیبایی بینی طبیعی، عیوب بینی از جمله قوز ، افتادگی بینی، کجی بینی، بلندی یا کوتاهی نوک بینی، بزرگی یا نامتقارن بودن حفره های بینی اصلاح می شود و سایز و ابعاد بینی متناسب با سایز و ابعاد صورت تنظیم می شود بطوریکه بینی بدون عیب ایجاد می شود ولی در نگاه دیگران تابلوی بینی عمل شده را ندارد و ممکن است دیگران متوجه نشوند که این بینی عمل شده است. در نهایت بینی بدون عیب و متناسب با سایر اجزای صورت و کاملا نرمال تغییر می کند. 
در مقابل آن جراحی بینی فانتزی با تغییر بسیار در ظاهر این عضو است. در بینی فانتزی نوک بینی به سمت بالا کشیده می شود ، سوراخ های بینی از مقابل نمایان شده و بینی تا حدی که به عملکرد تنفسی فرد آسیب نزند باریک می شود. یکی از مواردی که به زیبایی هرچه تمام تر این بینی ها می افزاید ، ایجاد قوسی زیبا در نیمرخ بینی می باشد. 
بنابرین این دو نوع بینی تفاوت های چشمگیری با یکدیگر دارند چرا که در عمل بینی طبیعی جراح بیشتر در رفع عیوب این عضو تلاش می کند ،در صورتی که در جراحی بینی فانتزی بیشتر تلاش جراح در کوچک شدن آن می باشد. برای انتخاب فرم بینی مناسب با چهره تان حتما به دکتر بینی با تجربه مراجعه کنید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
تماس
مسیریابی
Call Now Button