25 مه

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی ، به ظاهر کمی ریسک دارد و اغلب افراد تصور می کنند که با موفقیت انجام نخواهد شد ؛ به این خاطر که بینی های گوشتی ، پوست ضخیم و غضروف های ضعیفی دارند ؛ جراحی این دسته از بینی ها در گذشته با تکنیک های قدیمی صورت می گرفت و تقریبا کار خاصی برای بینی های گوشتی انجام نمی شد ؛ اما امروزه با تکنیک های جدید تقویت بافت ضعیف بینی ، می توان نتایج مطلوبی را از جراحی بینی کسب نمود .

 

جراحی بینی گوشتی

 

یکی از نگرانی های افرادی که بینی گوشته داشته و قصد عمل کردن آن را دارند این است که آیا بینی های گوشتی بعد از عمل زیبایی بینی به حالت اولیه باز خواهند گشت ؟ دکتر شبنم اذری بهترین دکتر عمل بینی در اصفهان در پاسخ به این سوال می فرمایند ، برای اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی موفق و ایده آل باشد ، باید افراد برای پروسه جراحی خود ، بهترین جراح بینی گوشتی در شهر محل سکونت خود را که از تجربه ، مهارت و دقت زیادی برخودار است را انتخاب نمایند.

چگونه تشخیص دهم بینی ما گوشتی است؟

 • سر بینی های گوشتی پهن بوده و حالت گرد دارد.
 • از غضروف و بافت های ضعیف ، برخوردار هستند.
 • این نوع از بینی ؛ دارای پوستی ضخیم که دارای غدد فعال چربی می باشد ، ساخته شده است.

انواع بینی گوشتی

بینی های گوشتی را با توجه به نوع پوست به دو دسته تقسیم می نمایند.

 • بینی گوشتی با منافذ باز و بزرگ غدد چربی : منافذ بزرگی بر روی این نوع از بینی وجود داشته و دارای غده های چربی فعال در زیر هستند.
 • بینی گوشتی با غده چربی کم کار : پوست براق و ضخیمی داشته و فعالیت غدد چربی زیر پوست کم می باشد.

نتیجه جراحی بینی گوشتی

افرادی که پوست بینی آن ها از ضخامت بسیار زیادی برخوردار بوده و بینی شان گوشتی است ، باید از عمل بینی خود انتظارات واقع بینانه داشته باشند. به طور کلی از مهمترین مسائل قبل از عمل جراحی زیبایی بینی ، دقت در انتخاب جراح بینی است ؛ چون نقش بسزایی را ایجاد نتایج مطلوب ایفا خواهد نمود.

عمل جراحی بینی گوشتی تنها در صورتی بازگشت پذیر نخواهد بود که این عمل زیبایی بینی به وسیله یک جراح بینی مجرب صورت گیرد. فردی که دارای بینی گوشتی است ، باید بداند که بینی او تنها به فرم طبیعی قابل جراحی بوده و نباید از جراحی دماغ ، انتظار فرم عروسکی یا فانتزی داشته باشد.

 

 

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی

با توجه به اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی نسبت به عمل دماغ های استخوانی از اقبال کمتری برخوردار است ؛ لذا بهتر است در انتخاب جراح بینی خود دقت بسیاری صرف کرده و بهترین جراح بینی گوشتی در اصفهان یا شهر محل زندگی خود را انتخاب کنید. برای اینکه در انتخاب جراح بینی تان به بهترین نحو ممکن عمل کنید ، لازم است تا در رابطه با ویژگی های بهترین جراحان بینی مطلع باشید ؛ از جمله مهم ترین ویژگی های پزشک خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • برخورداری از وجدان کاری بالا

یک جراح بینی اگر از وجدان کاری بالایی برخوردار باشد ، جراحی بینی گوشتی را تنها در صورتی برای شما انجام خواهد داد که بداند نتیجه به دست آمده از این جراحی زیبایی ، برای شما موفقیت آمیز بوده و مشکلی برای تان در پی نخواهد داشت.

 • آگاهی از سلیقه بیمار

هر چند که عمل زیبایی بینی های گوشتی به دلیل ویژگی های ساختاری این نوع بینی جز فرم طبیعی و در برخی موارد خاص به فرم نیمه فانتزی امکان پذیر نیست ؛ اما یک جراح بینی خوب پیش از جراحی از بیمار در رابطه با توقعاتش از جراحی بینی پرسیده و تمام سعی خود را می کند که توقعات منطقی آن ها را برآورده سازد.

 

جراحی بینی گوشتی

 

 • تسلط بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی

به طور کامل با اصول ریاضی و زیبایی شناسی آشنایی داشته و از این علوم برای انتخاب بهترین فرم بینی بهره می گیرد. او به خوبی بر این موضوع واقف است که بهترین فرم بینی برای هر فرد بینی است که بیشترین تناسب را با اجزای صورتش دارد ، به همین دلیل عکسبرداری هایی را برای بیمار تجویز نموده ، نسبت میان اجزا را بررسی کرده و با بهره گیری از قدرت تصور بالایی که دارد ، بهترین فرم بینی را برای بیمار در نظر می گیرد. معمولا برای جراحی بینی گوشتی فرم طبیعی پیشنهاد می شود چرا که نیازی به اعمال تغییرات بزرگ و زیاد نیست. 

 • بررسی وضعیت سلامت بیمار

برای اینکه در حین عمل بینی گوشتی ، مشکلی برای بیمار بروز نکرده و رینوپلاستی به ایمن ترین نحو ممکن انجام شود ؛ لازم است تا وضعیت سلامت بیمار و حساسیت های دارویی او به دقت مورد بررسی قرار گیرد. لذا یک جراح بینی خوب ، قبل از اقدام به جراحی از بیمار در مورد داروهایی که قبلاً مصرف می کرده یا در حال حاضر از آن ها استفاده می کند، بیماری های مزمنی که به آن ها ابتلا داشته یا هم اکنون به آن ها ابتلا دارد ، سوال می پرسد. همچنین به پاسخ های بیمار اکتفا نکرده و آزمایشاتی را نیز برای او تجویز می کند.

روند جراحی بینی گوشتی

طبق گفته های بهترین جراح بینی اصفهان در عمل زیبایی بینی گوشتی جراح سعی می کند ، به دلیل ضعف ساختار غضروفی بینی گوشتی ، تا حد امکان ساختار غضروفی بینی را حفظ کند. ممکن است در هنگام جراحی برای تقویت ساختار غضروفی بینی ، نیاز به پیوند گرافت های غضروفی باشد. گرافت غضروفی مورد نیاز از غضروف های اضافی بینی ، گوش یا دنده بیمار تهیه می شود.

سپس جراح تغییرات لازم را برای اصلاح فرم و ساختار بینی و مشکلات آن اعمال می کند و در صورت نیاز ، از بخیه های قابل جذب بر روی غضروف های پیوندی استفاده می شود. مناطقی که برش داده شده ، بخیه زده می شود و برای ثابت نگهداشتن بینی از گچ بر روی آن استفاده می شود.

 فیلم جراحی بینی گوشتی 

 

تکنیک های جراحی بینی گوشتی

با توجه به میزان ایرادات بینی و صلاح دید جراح بینی ، جراحی زیبایی بینی گوشتی به یکی از دو روش زیر انجام می شود:

 • روش باز

در این روش جراح برشی در ناحیه کلوملا ، ناحیه بین سوراخ های بینی ، ایجاد می کند. سپس پوست بینی از روی غضروف و استخوان بینی بلند می شود ، و جراح عمل بینی را آغاز می کند. پس از اعمال تغیییرات لازم ، پوست بینی در جای مناسب خود قرار داده می شود و جای برش ها با بخیه بسته می شوند. تکنیک جراحي بيني باز ، بهترین روش در پیوند غضروف به بینی و جراحی ترمیمی می باشد. زیرا به خاطر دید وسیع جراح ، امکان به وجود آمدن عدم تقارن در بینی و سوراخ های آن بسیار کم است. همچنین جراح می تواند تغییرات زیادی را اعمال کند. دکتر آذری با تجربه ای که در زمینه عمل زیبایی بینی های گوشتی دارد و به دلیل داشتن مزیت های بسیار زیاد روش باز از این روش برای انجام جراحی بینی گوشتی استفاده می کنند و بهترین نتیجه را برای همشهریان اصفهانی خود به ارمغان می اورند. 

 • روش بسته

در این تکنیک ، برشی بر روی بینی ایجاد نمی شود. عمل زیبایی بینی گوشتی از درون سوراخ های بینی انجام می شود ، و برش های لازم برای جراحی در داخل بینی ایجاد می شود. این روش به دلیل عدم وجود برش های خارجی ، کمترین میزان تورم و کبودی بعد از عمل  ، و کوتاه ترین میزان دوره نقاهت و بهبودی را دارد. ولی دست جراح در اعمال تغییرات زیاد بسته است ؛ زیرا دید مناسبی به ساختمان بینی ندارد. این روش در اعمال تغییرات کم بر روی بینی ، روش بسیار مناسبی است.

 

جراحی بینی گوشتی

 

دلایل ورم بعد از عمل بینی گوشتی

در حین جراحی زیبایی بینی ساختار و ساختمان آن دستکاری شده ، به بافت آن آسیب می رسد و درون بینی مایع جمع می شود که همه این موارد موجب شروع تورم بلافاصله بعد از جراحی دماغ خواهد شد. شدت این ورم در روز های ابتدایی در بیشترین حد ممکن خود بوده و به مرور زمان کاهش خواهد یافت.

 راهکارهای کاهش تورم ناشی از جراحی بینی گوشتی

با انجام برخی از اقدامات می توان به روند کاهش ورم بینی سرعت بخشید ، همچون :

 • استفاده از کمپرس آب سرد : یکی از ساده ترین روش ها برای کاهش ورم بینی و درد ناشی از آن ، قرار دادن کمپرس آب سرد به مدت سه روز بر روی بینی است.
 • استفاده از کمپرس آب گرم : در 3 روز دوم برای کاهش ورم بینی می توان بر روی آن کمپرس آب گرم قرار داد.
 • عدم مصرف نمک : طبق گفته های دکتر آذری بهترین جراح بینی اصفهان افرادی که بینی گوشتی دارند و جراحی بینی گوشتی انجام داده اند ،  باید حتی الامکان از مصرف نمک خودداری کنند ؛ زیرا وجود سدیم در نمک ، میزان التهاب و ورم را افزایش می دهد.
 • بالا نگه داشتن سر : بالاتر نگه داشتن سر نسبت به سطح بدن باعث می گردد که گردش خون به خوبی انجام گیرد که این امر موجب تسریع فروکش ورم بینی می شود.
 • خودداری از استحمام با آب داغ : برخی دچار این باور اشتباه هستند که گرفتن دوش آب گرم منجر به بهبود سریع تر زخم های آن ها خواهد شد ، در صورتی که این کار تنها موجب شدت یافت میزان ورم بینی خواهد شد.

باید بگوییم که به دلیل تاثیر مواد بیهوشی و استفاده از مسکن برای تسکین درد ، دوش آب گرم ممکن است فرد را دچار سرگیجه کرده و موجب زمین خوردن و وارد شدن آسیب به بینی وی شود. همچنین محدود نمودن فعالیت و خودداری کردن از انجام ورزش های سنگین در کاهش ورم بینی بسیار موثر می باشند. اگر ساکن شهر زیبای اصفهان هستید و تمایل دارید جراحی بینی گوشتی را توسط جراح بینی خوب انجام دهید ما به شما دکتر شبنم آذری را پیشنهاد می دهیم. دکتر آذری با تکیه بر دانش و مهارت خود قادر به خلق بهترین نتایج برای بینی شما هستند. 

 

جراحی بینی گوشتی

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
تماس
مسیریابی
Call Now Button