01 مه

جراحی بینی

طبق گفته های دکتر شبنم آذری بهترین جراح بینی اصفهان ،  جراحی بینی یا همان رینوپلاستی ، به منظور بهبود شکل ظاهری بینی جزو پرطرفدارترین نوع جراحی زیبایی بین آقایان و به خصوص بانوان است. بینی به دلیل قرارگیری در مرکز چهره ، کوچکترین ایراد آن قابل مشاهده است و کوچکترین تغییر در آن ، زیبایی بقیه اجزای صورت را تحت تاثیر قرار خواهد داد. با این مقاله از سایت دکتر آذری همراه باشید تا در رابطه با این نوع عمل زیبایی اطلاعات کامل تر و مفید تری را به دست آورید. 

 

جراح بینی اصفهان جراحی بینی

 

دلایل انجام جراحی بینی

مشکلات بینی ممکن است به صورت مادرزادی تولد در فرد وجود داشته باشد یا بر اثر یک تصادف یا ضربه به وجود آمده باشند. از جمله مشکلاتی که ممکن است از ابتدا وجود نداشته و در طی دوره رشد ایجاد شود، می توان به انحراف تیغه بینی یا سپتوم یا اشاره کرد.

اهداف عمل بینی از نظر بهترین جراح بینی اصفهان چیست ؟

 • جراحی زیبایی بینی

هدف از عمل بینی در اصفهان بر طرف کردن ایرادات ظاهری بینی ؛ از قبیل قوز ، بزرگ یا کوچک بودن آن و غیره می باشد.

 • جراحی درمانی بینی

در برخی از موارد جراحی بینی در اصفهان توسط بهترین دکتر بینی اصفهان برای درمان بیماری های بینی ؛ از قبیل پولیپ ، شکستگی تیغه بینی یا سپتوم ، سینوزیت ، تومورها و از این قبیل موارد انجام می گیرد.

 

عوامل موثر بر زیبایی بینی چیست ؟

 • هنر زیبایی شناختی متخصص گوش و حلق و بینی
 • تجربه جراح
 • علم پزشکی

جراح و متخصص گوش گلو و بینی ، از علم روز پزشکی آگاه بوده و قادر است آن را با هنر زیبایی شناسی ، ادغام نموده و با تجربه زیادی که از عمل زیبایی بینی انواع دماغ ها دارد ؛ بهترین نتیجه از عمل جراحی بینی در اصفهان را رقم می زند. جراحی زیبایی بینی به منظور اصلاح ایرادات بینی با حفظ عملکرد طبیعی بینی و هماهنگی با دیگر اجزای صورت انجام می گیرد.

کاندیدای مناسب برای عمل بینی

برای اینکه بتوانید جراحی بینی را در شهر بزرگ و زیبا اصفهان توسط یک پزشک مجرب و متبحر انجام دهید ، نیاز است تا از برخی ویژگی ها برخوردار باشید. مهم ترین ویژگی های که شما را به یک کاندید مناسب برای عمل زیبایی دماغ تبدیل می کند ، شامل موارد زیر می باشد:

 • افرادی که از فرم و حالت بینی خود رضایت کافی ندارند و حس می کنند ظاهر بینی آن ها بسیار آزار دهنده می باشد.
 • کسانی که به دلیل افزایش سن تغییرات نامناسب و بدی در ظاهر و فرم بینی افراد به وجود می آید.
 • کسانی که به مشکلات و اختلالات تنفسی دچار هستند.
 • اشخاصی که از نتایج عمل زیبایی بینی ، انتظاراتی واقع بینانه و معقولی دارند بهترین گزینه برای انجام عمل جراحی بینی هستند. چرا که هدف اصلی از انجام این پروسه برطرف کردن مشکلات و عیوب ظاهری بینی می باشد. مطمئناً هیچ پروسه ای نمی تواند تمامی نقص های بینی را به طور کامل از بین ببرد و بینی بدون نقص خلق نماید. از همین رو اگر متقاضی این فرایند هستید نباید انتظار داشته باشید که بینی شما خارق العاده شود یا اینکه همانند بینی یک بازیگر معروف یا یک شخص دیگر شود.
 • کسانی که در سن مناسب برای عمل زیبایی بینی قرار دارند. نوجوانی سنی است که در آن هورمون ها شروع به تغییر می کنند و این مسئله باعث به وجود آمدت تغییراتی در اجزای صورت و بدن می شود. هیجانات بینی نیز باعث می شود تا بسیاری از نوجوانان بدون اینکه به مشکل خاصی دچار باشند ، اقدام به انجام رینوپلاستی کنند که این موضوع می تواند تبعات بدی را به همراه داشته باشد. از همین رو متخصصین توصیه می کنند افراد تا پایان سن رشد صبر کنند و از انجام هر نوع عمل جراحی زیبایی خودداری نمایند.

 

جراحی بینی

 

روش های عمل بینی :

عمل جراحی بینی ، به طور کلی با دو تکنیک باز و بسته انجام می گیرد که انتخاب یکی از این تکنیک ها ، بسته به ایراد موجود در بینی و نظر بهترین جراح بینی در اصفهان یا سایر شهر های ایران می باشد. متخصص گوش و حلق و بینی ، برش ها را با هدف دسترسی به ساختار تحتانی بینی ، ایجاد می نماید.

 • روش عمل بینی باز :

برش ، بین دو سوراخ بینی در ناحیه ای به نام کالوملا ایجاد می شود. مزیت عمل بینی به روش باز ، این است که به دلیل تسلط پزشک بر ساختمان بینی ، قدرت مانور بیشتری روی ایرادات بینی دارد. عمل زیبایی بینی با روش باز دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که در ادامه در رابطه با توضیحاتی را بیان می کنیم. 

 • روش جراحی بینی بسته :

در عمل جراحی زیبایی بینی به روش بسته ، برش ها داخل سوراخ های بینی ایجاد می گردد و پوست به وسیله ابزار مخصوص از بافت بینی جدا می گردد. مزیت عمل زیبایی بینی به روش بسته ، این است که در این تکنیک در بیرون بینی ، جای هیچ اسکار یا زخمی باقی نمانده و همچنین ، از نقص های این روش می توان به محدود بودن دسترسی  بهترین جراح بینی اصفهان و متخصص گوش و حلق و بینی ، اشاره کرد.

از دیگر عیوب جراحی بینی به روش بسته ، این است که با به کارگیری این روش ، تنها می توان بینی هایی را  تحت جراحی زیبایی بینی قرار داد که ایرادات آن ها کم است و نیاز به ایجاد تغییرات زیاد در آن ها نیست. نکته قابل ذکر ؛ این است که امروزه ، استفاده از تکنیک بسته رایج نبوده و به کارگیری آن توسط جراحان بینی ، متداول نمی باشد.

 

جراحی بینی جراحی بینی جراحی بینی

 

انواع بینی :

بینی را بر اساس ساختار و نوع پوست می توان به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم کرد.

 • بینی استخوانی :

صخامت پوست ؛ یکی از عوامل مهم در عمل جراحی بینی می باشد ، داشتن قوز بر روی پل بینی مشخصه بارز و اصلی بینی استخوانی است. به طور کلی ؛ بینی استخوانی دارای استخوان و غضروف مقاوم و پوستی نازک است. نتیجه عمل دماغ بر روی بینی های استخوانی ، اصولاً بهتر از انجام عمل زیبایی بینی بر روی بینی های گوشتی می باشد و فرد از نتیجه عمل بینی رضایت بیشتری دارد.

باید بگوییم که در صورت باتجربه و ماهر بودن جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، تمام ایرادات ظاهری و نقوص بینی تشخیص داده شده و ایشان ، می تواند بهترین فرم بینی متناسب با صورت فرد را برای بیمار در نظر گرفته و نتایج موفقیت آمیز را از جراحی زیبایی بینی ایجاد کند.

 •  بینی گوشتی :

مشخصه بینی های گوشتی ، این است که دارای پوست ضخیم همراه با غدد چربی فراوان در نوک بینی و غضروف و بافت ضعیف ، می باشند. عمل جراحی دماغ گوشتی ، امروزه با تقویت غضروف بینی انجام می گیرد.

عمل بینی ترمیمی :

هدف از انجام عمل زیبایی بینی ثانویه یا ترمیمی ، رفع مشکلات باقی مانده از جراحی اولیه و به طور کلی اصلاح ایرادات می باشد ؛ فرد باید از نتیجه جراحی کردن دماغ ، انتظارات واقع بینانه داشته باشد. به دلیل اینکه در جراحی اولیه ، بافت بینی و ساختار آن دچار تغییر شده ، ضعیف شده است ؛ جراحی ساده ای محسوب نشده و این امکان وجود دارد که بهترین دکتر جراحی بینی اصفهان یا دیگر شهر های کشور ، برای انجام آن به پیوند بافت از نواحی دیگر بدن ؛ همچون غضروف برداری از گوش یا سایر قسمت های بدن داشته باشد.

دومین عمل بینی چگونه خواهد بود؟

جراحی ترمیمی بینی یا جراحی ثانویه دماغ سخت تر و پیچیده تر از عمل زیبایی بینی اولیه خواهد بود چرا که، جراح باید بر روی ساختمان ، پوست و غضروف آسیب دیده مجدداً تغییرات را اعمال نماید. این فرایند بر روی افرادی که در طول یکسال به بینی عمل شده خود صدمه وارد کرده اند نیز انجام می شود.

از همین رو همواره توصیه می شود در رعایت نکات مراقبتی بعد از رینوپلاستی و انتخاب بهترین جراح بینی در اصفهان یا سایر شهر های ایران دقت و ظرافت بسیار زیادی را به کار ببرید تا پس از انجام عمل به انجام جراحی ترمیمی بینی نیاز پیدا نکنید.

عکس جراحی بینی توسط دکتر شبنم آذری

 

جراحی بینی جراحی بینی

تفاوت جراحی بینی خانم ها و آقایان

از مهم ترین المان هایی که باعث ایجاد تغییراتی در جراحی زیبایی بینی بانوان و مردها می شود ، متفاوت بودن ساختار بینی زنان و مردان است. به صورت کلی بینی آقایان عموما بزرگ تر بوده و در مقایسه با بانوان بخش فوقانی و قسمت تحتانی آن پهن تر می باشد. همچنین پوست بینی مردان در مقایسه با خانم ها ضخیم تر است.

از دیگر تفاوت های رینوپلاستی مردان و زنان می توان به گرایش آن ها به مدل بینی اشاره نمود. معمولا خانم ها ترجیح می دهند تا بینی آن ها به فرم ظریف و کوچکتری جراحی شود و به همین جهت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی در بین بانوان رایج تر است. در حالی که تمایل آقایان بیشتر به رفع عیوب و رسیدن به فرم طبیعی بینی می باشد. از این رو جراحی بینی طبیعی در آقایان بسیار محبوب تر است. بینی سربالا با قوس زیاد به هیچ عنوان برای آقایان مطلوب نمی باشد.

جراحی بینی و بارداری

اینکه عمل بینی و بارداری قبل و پس از آن به چه صورت خواهد بود باعث نگرانی متقاضیان خانم می شود. مسئله مهم این است که نداشتن اطلاعات کافی می تواند اثرات مخربی بر نتایج عمل یا جنین بگذارد. از این رو داوطلب با انتخاب یک جراح متبحر در طول جلسه مشاوره می تواند سوالات خود را در خصوص عمل زیبایی بینی و بارداری بپرسد.

با داشتن اطلاعات کافی ، در زمان درست می توان اقدام به انجام عمل بینی کرده و در نهایت با کسب نتایج دلخواه از زندگی در کنار نوزاد دلبند خود لذت برد. همان طور که می دانید یکی از آزمایش های مهمی که قبل از جراحی بینی از بانوان گرفته می شود آزمایش بارداری است. این بدان معناست که هر نوع جراحی خانم باردار ممنوع است. اما رینوپلاستی قبل و بعد از آن هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

ماندگاری نتایج جراحی بینی

یکی از خاص ترین ویژگی های عمل زیبایی بینی نسبت به سایر روش های درمانی و زیبایی برای این قسمت از صورت، ماندگاری طولانی مدت آن می باشد. نتایج جراحی زیبایی بینی در ادامه سال های زندگی به همراه فرد می باشد. چرا که در عمل زیبایی بینی تغییرات بسیار زیادی بر روی ساختار و ساختمان بینی به وجود می آیند از همین رو بعد از انجام آن بینی به حالت اولیه خود باز نمی گردد و همه تغییرات در همان وضعیت برای سالیان سال قرار می گیرند و حفظ می شوند.

در این بین شاید برایتان این سوال به وجود بیاید که ” پس اگر از فرم بینی خود ناراضی بودیم چکار کنیم؟ ” برای پاسخ به این سوال باید گفت که بعد از گذشت یک سال زمانی که تورم بینی از بین رفت و نتیجه اصلی رینوپلاستی نمایان شد، اگر افراد از نتیجه کار یا فرم بینی خود ناراضی بودند می توانند مجدداً پروسه دیگری به نام جراحی ریویژن یا ترمیمی انجام دهند.

تورم بینی بعد از جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی ، برای برطرف کردن و از بین بردن ایراداتی که در ساختار بینی وجود داشته و ظاهر آن را با مشکل مواجه کرده اند ، صورت می گیرد. به همین منظور ؛ بهترین دکتر جراحی بینی در اصفهان ، با بهره گیری از یکی از دو روش عمل بینی باز یا بسته ، اصلاحات لازم ؛ همچون حذف غضروف های اضافی یا تقویت آن ها با استفاده از روش گرافت گذاری را بر روی ساختمان بینی اعمال می کند. بعد از اینکه اصلاحات مورد نظر بر روی بینی اعمال شد ؛ بهترین جراح بینی اصفهان ، پوست را در جای خود قرار داده و محل برش ها را بخیه می زند.

تغییرات انجام گرفته در ساختمان بینی و غضروف های آن و همینطور ایجاد برش بر روی پوست بینی در عمل بینی ، موجب می شود که در بینی و صورت فرد ، مقداری ورم و کبودی ایجاد شود که کاملاً طبیعی بوده و از بین رفتن کامل آن ، نیازمند گذر زمان است.

 

جراحی بینی

 

آیا شدت ورم بینی بعد از جراحی بینی در همه افراد یکسان است ؟

پاسخ منفی است ؛ میزان ورمی که در بینی فرد و صورت او بروز می کند ، به عواملی ؛ همچون نوع بینی که گوشتی است یا استخوانی ، میزان ایراداتی که در بینی وجود دارد و همینطور ویژگی های بدن افراد بستگی دارد. دکتر شبنم آذری بهترین جراح بینی در شهر زیبای اصفهان در رابطه با عوامل تاثیر گذار بر روی ورم بینی بعد عمل دماغ مطالبی را بیان نموده اند:

 • نوع بینی

به دلیل اینکه انجام جراحی کردن دماغ های گوشتی سخت تر از دماغ های استخوانی ، است ؛ معمولاً ورم ناشی از آن بسیار بیشتر از ورم بینی بعد از جراحی زیبایی بینی استخوانی ، می باشد.

 • میزان ایرادات بینی

میزان ایرادات بیشتر مساوی است با ورم بیشتر ؛ بنابراین ، بدیهی است که هر چه ایرادات بینی کمتر باشد ، ورم بروز یافته در آن بعد از عمل زیبایی بینی ، کمتر خواهد بود.

 • ویژگی بدن افراد

برخی از افراد ، به اصطلاح بد زخم هستند و زخم های بدن آن ها ، خیلی دیر ترمیم می شود. طبیعی است که ورم ناشی از جراحی بینی در این افراد ، بیشتر بوده و دیرتر رفع خواهد شد.

 

 

تغذیه موثر بر کاهش ورم بعد از جراحی بینی

با پرهیز از خوردن یک سری مواد غذایی و بالعکس ، گنجاندن برخی دیگر در رژیم غذایی ، می تواند به روند کاهش ورم بینی بعد از عمل زیبایی بینی سرعت بخشید.

 1. ماده سدیم که به مقدار زیادی در نمک خوراکی یافت می شود ، باعث می گردد که ورم بعد از جراحی بینی بیشتر شده و شدت یابد ؛ بنابراین ، باید حتی الامکان از خوردن آن پرهیز نمود.
 2. خوردن غذاهایی که در پخت آن ها ، ادویه زیادی به کار رفته شده نیز موجب تشدید ورم دماغ می گردد ؛ از مصرف آن ها اجتناب کنید.
 3. خوردن آبمیوه های طبیعی و تازه ؛ همچون آب کرفس و آب آناناس در کاهش ورم دماغ بعد از عمل بینی موثر هستند.
 4. لازم است تا افراد رژیم غذایی خود را با خوردن غذاهای نرم و شل شروع کنند ؛ زیرا ، خوردن غذاهایی که سفت بوده و برای هضم آن ها نیاز به جویدن بسیار است ، موجب وارد شدن فشار به فک بالا و در نهایت ، تشدید ورم بعد از رینوپلاستی می شود.

رینوپلاستی به فرم طبیعی :

فردی که کاندیدای این مدل عمل جراحی بینی در اصفهان یا دیگر شهر های ایران می باشد ، انتظار مشخص بودن نتیجه عمل زیبایی بینی در صورت خود را نداشته و می خواهد که نتیجه عمل ، کاملاً طبیعی باشد. زاویه نوک بینی و لب بالا در این نوع از بینی ، حدودا 90 درجه است.

 

جراحی بینی

 

عمل بینی در اصفهان به فرم فانتزی :

برخلاف کاندیداهای جراحی بینی طبیعی در اصفهان یا دیگر شهر های ایران افراد متقاضی فرم فانتزی ، خواستار مشخص بودن نتیجه عمل زیبایی بینی در صورت خود بوده و می خواهند بینی شان کوچک و سربالا گردد. وجود زاویه بیشتر از 105 درجه بین نوک بینی و لب بالا ، از مشخصه اصلی بینی های فانتزی می باشد. فرم فانتزی ، به افرادی پیشنهاد می شود که صورت ریزی داشته و اجزای صورت آن ها کوچک می باشد.

اقدامات قبل از راینوپلاستی

یک سری از اقدامات تحت عنوان اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی، باید صورت گیرد که توسط جراح ، در اختیار افراد قرار می گیرد ؛ با این حال ، ما نیز در ذیل به برخی از مهم ترین آن ها ، اشاره کرده ایم :

 • خودداری از مصرف داروهای ضد انعقاد
 • پرهیز از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی
 • ناشتا بودن در روز عمل ( شب قبل از جراحی بینی در اصفهان ، شام سبک میل کرده و از 8 ساعت قبل از آن ، از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. )
 • انجام آزمایش های مورد نیاز بهترین جراح بینی قبل از جراحی زیبایی بینی
 • مصرف به موقع و منظم داروهای تجویز شده توسط پزشک
 • انجام استحمام در شب قبل از عمل زیبایی بینی
 • بانوان باید در روز انجام جراحی ، از آرایش کردن خودداری نمایند و همچنین ، زیورآلات نیز به همراه نداشته باشند.
 • به همراه داشتن مدارک پزشکی در روز عمل بینی
 • حضور همراه در روز جراحی بینی ، الزامی است.
 • ناخن بانوان نباید لاک ، داشته باشد

مراقبت های بعد از رینوپلاستی

به منظور تسریع در روند بهبودی ، یک سری نکات مراقبتی بعد از عمل دماغ ، باید رعایت شود.

 • استفاده از کمپرس سرد به مدت 48 ساعت بعد از عمل زیبایی بینی
 • قرار دادن سر بالاتر از حد معمول
 • مراقبت از پانسمان بینی
 • پرهیز ازفعالیت های سنگین

آیا می توانیم بعد از عمل بینی از عینک استفاده کنیم؟

یکی از دغدغه های متقاضیان عینکی جراحی بینی این است که ایا می توان بعد از پروسیجر مورد نظر از عینک استفاده کنیم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که از آنجایی که عینک باید بر روی استخوان بینی قرار بگیرد شما در روز های ابتدایی به دلیل وجود گچ ، اسپلینت و تورم بینی قادر به استفاده از عینک به صورت مداوم نیستید. پس از آن نیز در صورتی که از عینک های بدون فریم یا سبک استفاده می کنید می توانید با احتیاط استفاده نمایید.

اما به طور کلی توصیه می شود به دلیل حساس و ضعیف بودن بینی تا دو ماه ابتدایی بعد از عمل دماغ استفاده نکنید. چرا که استفاده از عینک می تواند نتیجه جراحی زیبایی بینی را تحت تاثیر قرار دهد. افراد می توانند در طی این دو ماه لنز های تماسی به جای عینک استفاده کنید.

تغذیه بعد از رینوپلاستی به چه صورت باید باشد؟

بعد از انجام عمل جراحی تا 4 روز مجاز به استفاده از غذاهای جویدنی و سفت نخواهید بود ، از همین رو بهتر است در این مدت تنها از مواد غذایی نرم و رقیق مثل فرنی و سوپ استفاده کنید. از روز چهارم به بعد می توانید غذاهای روتین و روز مره مصرف نمایید. البته بهتر است توجه داشته باشید که مصرف نمک و فلفل را در این مدت باید محدود کنید چرا که این نوع مواد خوراکی می توانند موجب متورم شدن بینی شوند.

شما در روز های ابتدایی می توانید برای کاهش درد گلوی خود از آب ولرم استفاده کنید. اما بهتر است از خوردن غذاهای گرم خودداری نمایید. چرا که این کار باعث افزایش احتمال خونریزی بعد از جراحی بینی می شود. رعایت این نکات باعث می شود بهبودی خود را سریع تر به دست آورید.

 

جراحی بینی

 

ترس از بیهوشی

هر کسی که متقاضی انجام عمل جراحی چه جراحی بینی و چه جراحی های درمانی است در ذهن خود سوالات ، مشکلات و تفکرات متفاوتی نسبت به فرد دیگر دارد. شما معدود فردی را خواهید یافت که نگرانی ها و درخواست های همانند شما داشته باشد. اگر چه که بر اساس مشاوره های انجام شده می توان گفت برخی از مسائل و نگرانی ها برای تمامی افراد به صورت یکسان رخ می دهد. گاهی در میان متقاضیان نگرانی های یکسانی دیده می شود که در این بخش از مقاله نیاز است تا در خصوص آن صحبت کنیم.

اگر شما فکر می کنید که نمی توانید درد به وجود آمده بر اثر جراحی را تحمل کنید ، در طول مشاوره باید در رابطه با این موضوع با پزشک خود صحبت کنید تا وی بتواند در این خصوص هم با شما مشاوره درستی داشته باشد و هم اینکه به دنبال فکر چاره ای بیافتد تا مشکلی برای شما به وجود نیاید. پزشک شما می تواند در خصوص مزایا و معایب بیهوشی عمومی و بی حسی موضوعی صحبت کند ، به نکات مراقبتی که در خصوص جراحی بینی باید رعایت کنید اشاره کند تا شما اطمینان پیدا کنید که شما از زمان کافی برای استراحت و بهبودی کامل برخوردار هستید. هر نوع عمل جراحی حتی جراحی های زیبایی که با خواست خود فرد انجام می شوند و ضرورتی ندارند استرس آور و اذیت کننده می باشد.

در چنین مواردی آماده کردن ذهن برای انجام عمل جراحی و دریافت اطلاعات درست در رابطه با جراحی پیش رو می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند. خوشبختانه متخصصین و جراحان بینی راهکار های را در این زمینه ارائه می دهند که شما می توانید با استفاده از آن ها به کاهش استرس خود در رابطه با بیهوشی و اثرات بعد از آن ، جراحی و خطرات آن و غیره بپردازید.

 

 

 

ویژگی بهترین دکتر جراحی بینی اصفهان چیست ؟

 • دارای سوابق موفقیت آمیز در زمینه عمل بینی ، می باشد.
 • اقدام به انجام این پروسه با حفظ عملکرد طبیعی بینی ، نموده و سلامت بیمار برای او در اولویت است.
 • در صورتی که بیمار ؛ از نظر روحی یا جسمی در شرایط مناسبی نبوده و آمادگی لازم برای انجام عمل زیبایی بینی ، را نداشته باشد ؛ از جراحی بینی او صرف نظر می کند.
 • علاوه بر اینکه از اصول ریاضی ، آگاه است ؛ از اصول زیبایی شناسی نیز آگاهی کامل دارد و بینی فرد را با توجه به سایر اجزای صورت او رینوپلاستی می نماید.
 • خوش برخورد بودن ؛ از ویژگی هایی است که بهترین جراح بینی در اصفهان باید آن را داشته باشد ؛ زیرا ، خوش برخورد بودن او تا حد بسیار زیادی از استرس بیمار کاسته و موجب ایجاد حس راحتی بین بیمار و پزشک می شود.
 • از قدرت تصور بالایی برخوردار بوده و می تواند فرم بینی بعد از جراحی دماغ را برای بیمار تجسم نماید.

نحوه انتخاب یک جراح بینی خوب در اصفهان چگونه است ؟

 • در مورد بهترین جراح بینی ، از آشنایان خود سوال کنید.
 • لیست کاملی از اسامی جراحان بینی خوب ، تهیه نموده و در مورد تحصیلات آن ها تحقیق نمایید.
 • با مراجعه به اینستاگرام یا سایت آن ها ، نمونه کارهای عمل بینی آن ها را دیده و به این ترتیب ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی خود را انتخاب کنید.

جلسه مشاوره برای عمل بینی

پیش از اینکه بلافاصله تحت عمل جراحی بینی قرار بگیرید ، باید جلسه ای کوتاه با پزشک خود جهت داشتن یک مشاوره تخصصی مقرر کنید. در طول این جلسات ممکن است دکتر عمل بینی ، در مطب خود در خصوص دامنه بزرگی از موضوعات متفاوت با روند جراحی ، از قبیل تاریخچه سلامت ، دارو هایی که فعلا در حال مصرف آن هستید و کلیه موضوعات دیگری که می تواند داوطلب بودن شما را تحت تاثیر قرار دهد گفت و گو کنید.

شما می توانید در این جلسه تمامی سوالات خود را در خصوص عمل زیبایی بینی ، نکات مراقبتی بعد از آن ، مواردی که اصلاح می یابد و خصوصیاتی که بینی شما در آخر باید داشته باشد ، صحبت کنید. طی انجام این عمل جراحی پزشک اهداف منحصر به فرد شما را بررسی کرده و نقص های زیبایی و فانکشنال بینی را که مایل به اصلاح و درمان شدن آن ها هستید را مورد بررسی قرار می دهد. تمامی این اطلاعات به پزشک شما کمک می کند تا به درستی تشخیص دهد که آیا در نهایت به نتیجه مطلوبی دست خواهد یافت یا خیر ؟ پس از تکمیل مشاوره ، بهترین جراح زیبایی بینی یک طرح سفارشی را بر اساس نیاز های مراجعه کننده ترسیم خواهد کرد و به بیمار توضیحات لازم را در این خصوص بیان می کند.
در کنار تمامی این موارد جلسه مشاوره موقعیت خوبی است که شما ویژگی ها و خصوصیات پزشک خود را از نظر اینکه آیا او بهترین و متبحر ترین پزشک در شهر محل زندگی شما است یا خیر بررسی کنید و از انتخاب های خود مطمئن شوید. پس از همین رو به جلسه مشاوره به یک فرصت مناسب برای صحبت کردن با پزشک خود و مورد بررسی قرار دادن او نگاه کنید و به او اهمیت دهید.

فیلم جراحی بینی توسط دکتر شبنم آذری در اصفهان

 

هزینه عمل بینی در اصفهان چقدر است ؟

هزینه جراحی بینی در اصفهان در هر فرد ، متغیر است ؛ به همین علت ، به کسانی که تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی دارند ، توصیه می شود به منظور اطلاع از هزینه های عمل زیبایی بینی ، به پزشک مراجعه نمایند ؛ پس از مراجعه به بهترین جراح بینی اصفهان و انجام معاینات مورد نیاز توسط ایشان ، هزینه عمل بینی مشخص خواهد شد.

چگونگی پرداخت هزینه این جراحی توسط بیمه ؛ از متداول ترین سوالات افراد در این زمینه ، می باشد ؛ در این باره ، باید ذکر کرد که بیمه ، تنها هزینه جراحی های درمانی را تحت پوشش قرار می دهد ؛ بنابراین ، در صورتی که عمل بینی اصفهان ، جنبه زیبایی داشته باشد ؛ بیمه ، هزینه آن را متقبل نمی شود.

آیا امکان دارد تا با استفاده از لیزر عمل زیبایی بینی را انجام داد؟

ترس از تیغ عمل جراحی ممکن است برای هر کسی رخ دهد و همین موضوع باعث شود تا برخی از افراد سودجو با آگاهی به این موضوع پیشنهادات دروغین و نادرستی را ارائه دهند. با وجود اینکه که علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی و لیزر پیشرفت بزرگی کرده است و امروزه از دستگاه های لیزر برای انجام عمل های بسیار زیادی استفاده می شود اما لیزر در حوزه جراحی بینی جایگاهی ندارد چرا که با استفاده از این دستگاه نمی توان تغییرات خاصی را بر روی استخوان بینی ایجاد کرد. بهتر است بدانید که ایجاد برش با استفاده از لیزر بر روی پوست امکان پذیر است اما به دلیل اینکه قدرت اشعه های آن بسیار کم است نمی توان تغییر خاصی را بر روی ساختمان بینی به وجود آورد.

مدت زمان انجام عمل بینی چقدر است؟

مدت زمان انجام این فرایند به نوع بینی ، تغییراتی که قرار است بر روی بینی اعمال شود و وضعیت سلامتی بیمار بستگی دارد. اگر بینی مشکل بزرگ و خاصی نداشته باشد یا در حین انجام آن مشکلی برای بیمار به وجود نیاید این امکان وجود دارد تا حدودا بعد از گذشت 2 ساعت عمل جراحی به اتمام برسد. در حالی که اگر بینی در گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفته باشد و طی پروسه قبلی خود آسیب جدی دیده باشد و بر اثر آن نیاز به پیوند غضروف یا اعمال تغییرات وسیعی داشته باشد این امکان وجود دارد تا عمل جراحی دماغ حتی بیشتر از 3 ساعت نیز طول بکشد. برای اطلاع پیدا کردن از زمان دقیق جراحی نیاز است تا از پزشک مربوطه سوال بفرمایید. شایان به ذکر است که بهترین دکتر جراحی بینی شما نیز زمان حدودی این عمل و در بهترین وضعیت را اعلام می کند.


ثبت نام
اطلاع از
guest
29 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
احمد رضا
احمد رضا
1 سال گذشته

چجوری بفهمیم بینیمون گوشتیه یا استخوانی

drazari15
ادمین
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  احمد رضا

سلام تشریف بیارین برای معاینه

احمدی
ادمین
1 سال گذشته

سلام خانم دکتر مشکل من اینکه که همش بینم کیپ میشه و آبرزش دارم وبه سختی نفس میکشم واگه کمی تحرک زیاد باشه ا زیاد عطسه مکنم میشه راهنمایم بکنید چکار باید بکنم با سرم شسته شو وآب نمک قرقره مکنیم وقتی فصل پاییز میشه عفنت میریزه به لثه و لثه ورم مکنه

drazari15
ادمین
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  احمدی

نیاز به درمان دارویی هست. در صورت تمایل جهت معاینه و تجویز دارو به مطب مراجعه نمایید.

میترا حسینی
ادمین
1 سال گذشته

با سلام من چند سال پیش بینیم شکست وجایی رفتم که دکتر بی تجربه ای بودن زدن بینی من طوری کردن که نفس نمیتونم بکشم یکی از دوستان شما را معرفی کردن ایا با لیزر هم می شود درمان کرد؟؟ چون دیگه از جراحی می ترسم

drazari15
ادمین
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  میترا حسینی

سلام لیزر در جراحی بینی نقشی ندارد ولی ممکن است مشکل شما با دارو حل شود و نیازی به جراحی نباشد. لذا جهت معاینه و تعیین روش درمانی به مطب مراجعه نمایید.

کاملیا
ادمین
1 سال گذشته

سلام من ۲۵ سال سن دارم در کودکی بینی ام شکسته و کج جوش خورده ایا الان میتونم عمل کنم

drazari15
ادمین
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  کاملیا

سلام بله می توانید جراحی کنید.

شکوه
شکوه
1 سال گذشته

سلام خسته نباشید من پولیپ بینی دارم و ۲۳ سالمه میتونم همزمان با عمل پولیپ بینی عمل زیبایی هم انجام بدم؟ لطفا راهنمایی کنید

drazari15
ادمین
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  شکوه

بستکی دارد به وسعت پولیپوز . اگر وسعت پولیپ زیاد باشد ، لازمست در دو مرحله انجام شود ولی اگر پولیپ محدود باشد، در یک مرحله امکانپذیر هست.

نیکوهی
نیکوهی
1 سال گذشته

سلام خسته نباشی برای عمل دماغ چه ازمایشاتی لازمه انجام بدیم؟

محمدیان
محمدیان
1 سال گذشته

من ۴۸سالمه و حدود ۱۵سال پیش دماغمو عمل کردم و شکل دماغم عروسکی بود از اول هم دوسش نداشتم الان میتونم دوباره عمل کنم؟ فقط اینکه کم خونی دارم مشکلی نداره؟

نوید
نوید
1 سال گذشته

ببخشین من دماغم مشکلی نداره اما موقع خواب خیلی خر و پف می کنم خیلی بابت این ناراحتم میشه با عمل بینی فرم بینی ام تغییر نکنه فقط این مشکلم حل بشه؟ مدلشو دوست دارم اخه

drazari15
ادمین
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  نوید

باید معاینه شوید ، اگر مشکلی در بینی وجود داشته باشد می توان با جراحی یا درمان دارویی مشکل را برطرف کرد. ولی ممکن است مشکل اصلی در بینی نباشد و در سایر قسمت های راه هوایی باشد. بنابرین جهت طرح درمان معاینه لازم است.
درصورت نیاز به جراحی بینی، معمولا شکل بینی نیاز به تغییر ندارد.

زهره
زهره
1 سال گذشته

سلام..روز بخیر..من برای عمل پلیپ بینی میخواستم اقدام کنم.میخوام بدونم آیا میشه همزمات عمل زیبایی هم انجام داد

drazari15
ادمین
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  زهره

چنانچه پولیپ خیلی زیاد و وسیع نباشد، می توان همزمان هردو عمل را انجام داد.

سمانه احمدی
سمانه احمدی
1 سال گذشته

نتیجه عمل بینی گوشتی بعد از عمل برمیگرده

محمد
محمد
1 سال گذشته

جراحی بینی در تنفس تاثیر میزاره

زهرا
زهرا
1 سال گذشته

من یه خانم بیست ساله هستم میخواستم بینی خود را عمل کنم.بینیم یه خرده گوشتیه و در بین جراحی طبیعی و نیمه فانتزی موندم.من مشکل تنفسی دارم.آیا عمل جراحی بینی برای من ممکن است؟

drazari15
ادمین
11 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  زهرا

بله .البته که ممکن است

سهیل
سهیل
1 سال گذشته

سلام خسته نباشید من پولیپ بینی دارم و ۲۳ سالمه میتونم همزمان با عمل پولیپ بینی عمل زیبایی هم انجام بدم؟ لطفا راهنمایی کنید

drazari15
ادمین
11 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  سهیل

بستکی دارد به وسعت پولیپوز . اگر وسعت پولیپ زیاد باشد ، لازمست در دو مرحله انجام شود ولی اگر پولیپ محدود باشد، در یک مرحله امکانپذیر هست.

محمدی
محمدی
1 سال گذشته

پسرم بدنبال دعوا بینیش بخیه خورده.نگران جای بخیه هاش هستم.48 ساعت پیش بخیه زده.چکار کنم

drazari15
ادمین
11 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  محمدی

مرتب زخم را تمیز کرده و‌پماد تتراسیکلین بزنید.
روی زخم را بعد از دو روز باز نکه دارید.

علیرضا
علیرضا
1 سال گذشته

دوران نقاهت جراحی بینی گوشتی چقدر هست؟ممکنه دوباره برگرده ؟

drazari15
ادمین
11 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  علیرضا

دوره نقاهت دو هفته است ولی رفع تورم یک الی دو سال طول می کشد.
نتیجه جراحی بینی گوشتی صد در صد نیست ولی باز بینی بهتر از قبل می شود.

سهیل
سهیل
11 ماه ها گذشته

خانم دکتر شما از تامپون داخل بینی استفاده می کنید؟ 

سهیلا امیری
سهیلا امیری
11 ماه ها گذشته

من دو روز پیش خواستم صورتمو بشورم گچ بینیم خیس شد. الان خشک شده چیکار کنم؟ 

drazari15
ادمین
5 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  سهیلا امیری

به صورت حضوری مراجعه بفرمایید

تماس
مسیریابی
Call Now Button